"Кидати черевиками в Ющенка можуть тільки боягузи"

Українське посольство в РФ засудило акцію російського руху "Наші", який збирається закидати портрет Ющенка черевиками.

Посольство України в Москві засудило акцію російського молодіжного руху "Наші", активісти якого збираються 1 квітня закидати черевиками портрет українського президента Віктора Ющенка.

Про це заявив прес-секретар посольства України в РФ Олег Волошин.

"Ми вважаємо, що в День сміху, безумовно, дозволена сатира, у тому числі політична. Однак такі дії в жодній мірі не повинні ображати інші країни й народи", - наголосив дипломат.

Він також переконаний, що подібні акції "фактично ображають не тільки політичних діячів, але і країни, які вони очолюють". "Вважати, що можна ображати Ющенка і не ображати при цьому народ України, - абсолютно наївно", - підкреслив Волошин.

"Ми з осудом розглядаємо такі ініціативи. Розраховуємо, що в цій акції не візьмуть участі члени Державної думи і не будуть легітимувати цю шкідливу для україно-російських відносин акцію", - також зазначив він.

Дипломат нагадав, що 14 грудня минулого року в Багдаді іракський журналіст Мунтазер Аль-Зейді кинув своїми черевиками в тодішнього президента США Джорджа Буша. За це журналіст отримав три роки в'язниці, але став дуже популярним.

"Цей вчинок іракського журналіста, безумовно, - хуліганство. Але він зробив це хоча б особисто і пожбурив черевик у самого президента Буша. А кидати черевики в портрети - це просто боягузливо", - наголосив український дипломат.

Нагадаємо, 1 квітня активісти прокремлівського руху "Наші" збираються закидати черевиками портрети політиків, які, на їхню думку, є "ставлениками Буша" і розпалюють антиросійські настрої. Серед цих політиків Віктор Ющенко, президент Грузії Михайло Саакашвілі, президент Естонії Андрус Ансіп і російський опозиціонер Борис Нємцов.

Кидати черевики разом із активістами руху зібралися кілька депутатів Держдуми РФ серед яких Сергій Марков, Максим Міщенко, Роберт Шлегель, Сергій Білоконєв.

Читайте також:

Ющенка в Москві закидають черевиками

Ющенко задекларував горбатого "Запорожця"

Журналіста, який кинув черевиком у Буша, посадили на 3 роки

У Буша ледь не поцілили черевиком

Залиште свій коментар