"Кілька ягід і смерть": біологи розповіли про найбільш небезпечні рослини в Україні

"Кілька ягід і смерть": біологи розповіли про найбільш небезпечні рослини в Україні

Рослини можуть викликати сильні опіки, отруєння та навіть летальний кінець.

Не всі рослини, які нас оточують, є безпечними. Ба більше, низка із них несуть смертельну небезпеку.

Про це розповіли у Кременецькому ботанічному саду.

"Дуже приваблива на вигляд рослина з велетенськими білими суцвіттями, які нагадують парасольки. Борщівник Сосновського. Здалеку виглядає дуже екзотично: хочеться сховатися під такою парасолькою у затінок. Проте ця рослина небезпечна. Попадання її соку на шкіру людини під дією ультрафіолетового (сонячного) випромінювання викликає опіки. З’являються вони на уражених ділянках тіла через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Для них характерні почервоніння та водянисті пухирі, що важко заживають. Наукова назва цієї рослини - heracleum, походить від імені давньогрецького персонажа Геракла, як символ неймовірної сили та нездоланності", - попереджають біологи.  

Крім того, вводять в оману дорослих і особливо дітей, яскраво-червоні, налиті соком ягоди.

"Звабливі отруйні рослини, які називаються вовче лико звичайне, або вовчі ягоди. Для маленьких допитливих дошкільнят достатньо з’їсти 7-10 таких ягід, щоб викликати значне отруєння або ж летальний кінець. Підступність рослини полягає не лише у плодах. Листя, кора, сік, навіть мед, зібраний із цієї рослини, викликають отруєння", - кажуть у ботсаду.

Небезпечні  і плоди воронячого ока, які нагадують ягідки чорниці.

"Ця рослина також дуже помітна і приваблива на вигляд. Вороняче око – отруйна рослина. Дуже небезпечні її плід, листя і коріння", - наголошують спеціалісти. 

Цінний, проте смертельно отруйний, болиголов – трава-убивця.. Виділяє активні фітонциди, які викликають сильні головні болі у разі їх вдихання. Особливо сильний запах буває у сонячну безвітряну погоду.

"У Давній Греції болиголов використовували як "офіційну" отруту, якою вбивали засуджених на смерть", - кажуть біологи. 

Спеціалісти просять бути обачними і стежити за дітьми, адже "краса буває небезпечною". 

Нагадаємо, на Закарпатті знайшли чотирьох дітей, які всю ніч провели в лісі. За даними рятувальників, юні мандрівники пішли збирати ягоди і гриби, проте в якийсь момент втратили орієнтир, тому не змогли самостійно вибратися з лісового масиву.

Новини України: на Закарпатті знайшли 4 дітей, які заблукали в лісі

Новини України: на Закарпатті знайшли 4 дітей, які заблукали в лісі

Повʼязані теми:

Наступна публікація