Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кількадесят американців приїхали в Україну викладати мову та жити на зарплату місцевих учителів

Волонтери за два роки мають допомогти українцям опанувати англійську.

Понал 70 молодих добровольців із США приїхали до України, щоби впродовж двох років вчити українських школярів та дорослих англійської мови. Волонтерський десант з-за океану вже склав присягу урядової організації "Корпус миру", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

22-річна Лейсі Вікіршем узяла з собою до України невеличку валізку та вирушила з Києва до містечка Зеленодольськ на Дніпропетровщині. Перше враження в дівчини кліматичне: "В Україні прохолодніше, ніж в Орегоні, звідки я". У місцевій школі американка не викладатиме, а лиш допомагатиме на уроках українським учителям. "Дуже велика проблема дітей – це мотивація на уроці. Якщо ти дитину не зацікавиш, дитина не матиме бажання вчити. Волонтери вміють мотивувати", - переконана викладач англійської мови Антоніна Томілович.

ВідеоДесятки американських волонтерів приїхали в українські міста для викладання англійської мови

Про залучення іноземців у цій школі мріяли понад десять років. Але спочатку оплачувати їхній приїзд українці мали самостійно, потім узяти участь у конкурсі завадила війна. "Дніпропетровська область вважалася прифронтовою областю, а тому волонтерство було неможливе", - твердить Томілович. Однак нині в цей регіон прибули одразу троє американських волонтерів. Вони, як і десятки колег в інших областях, отримуватимуть зарплатню від "Корпусу миру", за розміром таку точно, як і українські вчителі. Американців забезпечать житлом, а раз на рік у відпустку вони зможуть з’їздити додому.

Також, згідно умов контракту, американці мають паралельно вивчати українську мову. З нею Лейсі познайомилася ще в США, коли студіювала слов’янські культури. "Борщ, вареники, деруни", - перераховує вона кулінарні терміни українців. І запевняє, що український борщ смачніший за американський бургер. Для волонтерки цікаво, хто перший заговорить: вона українською чи українці англійською. Ентузіазму гарно виконати поставлене завдання дівчині не позичати.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції