Кількість ДТП в Україні за рік зменшилася на третину

Минулого року кількість загиблих в аваріях українців зменшилася майже на 40%, що дозволило Україні вийти на рівень деяких європейських країн за цим показником.

Кількість ДТП в Україні минулого року зменшилася на 27,8% - до 37 тисяч. Про це повідомив начальник департаменту Державної автоінспекції Сергій Коломієць.

Начальник ДАІ також зазначив, що кількість загиблих в аваріях на дорогах людей зменшилася на 39,9% (з 7 тисяч до 5,3 тисячі), а травмованих - на 27,8% (з 63 тисяч до 45 тисяч).

"Згідно з міжнародними критеріями, які визначають кількість загиблих на 100 тисяч. людей, ми вийшли на рівень деяких європейських країн. Так, якщо в Україні кількість загиблих складає 11 людей на 100 тисяч, то в Польщі - 14, в Угорщині - 13. Вважаю, що цього вдалося досягти, зокрема, завдяки змінам в законодавстві і збільшенню штрафів", - наголосив Коломієць.

Він також сказав, що ДТП є світовою проблемою. За його словами, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно гине на дорогах близько 1,2 мільйона людей, близько 10 мільйонів - отримують травми різного ступеня тяжкості. "Щорічні збитки від ДТП становлять майже 3% світового валового доходу", - звернув увагу начальник ДАІ.

Коломієць підкреслив, що за прогнозом ВООЗ, в 2020 році, якщо не вжити заходів, смертність від ДТП вийде на третє місце після серцево-судинних захворювань і важких стресів.

За словами президента Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) Володимира Романішина, в Україні в 2010 році планується змінити спосіб фіксації обставин ДТП після введення "європейського протоколу".

Ініціатива МТСБУ і департаменту Державтоінспекції дозволить учасникам ДТП швидко описати причини і обставини аварії без участі представників ДАІ, сказав Романішин. "Оформлений "європейський протокол" відразу передаватиметься страховикові для розгляду і ухвалення рішення про виплату страхового відшкодування потерпілим", - наголосив він.

Романішин також сказав, що для впровадження "європротоколу" необхідно внести зміни і доповнення до нормативно-правових документів, а також досягти того, щоб 90% авто, які експлуатуються на дорогах України, були застраховані.

В той же час, за статистикою 2007 року, щодня на дорогах України гинули 26 людей. Впродовж 2008 року цей показник знизився до 21 людини, в 2009 році - до 14 людей.

Нагадаємо, за інформацією правоохоронців, кількість ДТП в Україні почала знижуватися після суттєвого підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху, запровадженого з 18 листопада 2008 року.

Тоді деякі штрафи було підвищено в десять разів, також було посилено відповідальність за грубі порушення правил.

Протягом першого дня дії нових покарань ДАІшники зібрали з порушників більше мільйона гривень.

Читайте також:

Луценко погрожує криміналом водіям за хабарі даішникам

ДАІ ініціювала зміну правил дорожнього руху

В Україні введуть спрощене оформлення ДТП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: