Кількість комфортних днів уже скорочується: українці почали відчувати глобальні кліматичні зміни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх фіксують і науковці, котрі попереджають, що це – лише початок.

Червень цьогоріч видався найтепліший за 140 років, липень поки що найдощовитіший за півстоліття, а осінь буде вже в серпні. Примхлива погода б'є по метеозалежних українцях, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Усе її життя прямо залежить від погоди: якщо за вікном сонце, Ганна ні за що не піде з дітьми на вулицю – доки не спаде спека, мама з доньками гратимуться вдома. Метеозалежність у Ганни проявилася наприкінці першої вагітності. "Дуже складно", - зізнається вона. Тепер жінка категорично не переносить сонячне проміння, бо всього 10 хвилин на сонці – і в Ганни розривається голова. МРТ показала, що головний біль виникає через звуження судин, а цей процес активується саме під впливом спеки. "Втрата працездатності, навіть настрій псується", - розповідає метеозалежна.

Відео Чим українцям можуть загрожувати різкі перепади температури

Червень найтепліший за 140 років, липень найбільш дощовий за пів століття, а осінь вже у серпні. Примхлива погода б'є по метеозалежним українцям. Яка температура вважається найбільш комфортною для людського організму і чим страшні різкі синоптичні перепади – дивіться далі.  

Чим українцям можуть загрожувати різкі перепади температури

Ганна з дівчатами на вулицю виходить, лише коли хмари затуляють сонце і на вулиці відчувається свіже повітря. Ідеальна температура для людини – це коли не треба витрачати калорії на обігрів тіла або його охолодження. Цей діапазон із погляду фізіології досить вузький: 18-24 градуси. Людський організм може витримувати й екстремальні температури – мандрівник Андрій виживав при +50 С в Іраку та найнижчих позначках в Антарктиді. Екстремальні умови для нього – це -20 С, шалений вітер, вологість, мокрий спальник і ночівля в наметі: "Жорстка мінусова температура за бортом, і піти неможна, бо там сніговий шторм". В Україні Андрій до пізньої осені ходить у шортах – аж перехожі обертаються. Наш клімат він вважає ідеальним,  однак зауважує, що кількість комфортних днів уже скорочується.

Клімат на планеті не мінявся тисячоліттями, а нині за життя одного покоління середньорічна температура підвищилася на один градус. Це зумовлює збільшення тривалості теплого періоду на тиждень, отже, збільшилася кількість та інтенсивність небезпечних погодних явищ – це зливи, смерчі, урагани, град посеред літа, тощо. Усе, що для України було екзотикою, поступово стає нормою. Фізіологи кажуть, що різкі синоптичні перепади для здорової люди не становлять жодної загрози, однак для хворих метео гойдалки – це небезпека. Люди із захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи під час зміни погоди мають бути максимально пильними. "Можуть траплятися інсульти та  інфаркти", - попереджають лікарі.

Як повідомлялося, перші два дні липня встановили нові температурні рекорди у Києві. Про це свідчать дані спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського. У понеділок, 1 липня, середньодобова температура повітря вперше за 139 років спостережень перевищила попереднє рекордне значення +25,6 на 0,4 градуси і становила +26. Ніч проти вівторка, 2 липня, виявилась найтеплішою з 1881 року. Температура повітря вночі не опустилась нижче +20,9. Попередні рекорди 1938 та 2016 років перевищено на 0,9 градусів.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції