Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кількість жертв Чорнобиля вимірюється сотнями тисяч - Порошенко

Позбулися обжитих домівок понад 115 тисяч мешканців міст Прип'ять та Чорнобиль, районних центрів та сіл 30-кілометрової зони

Президент України Петро Порошенко заявляє, що прямі та опосередковані людські втрати внаслідок чорнобильської трагедії вимірюються сотнями тисяч осіб. 

Про це він повідомив сьогодні під час заходів з нагоди 30-х роковин чорнобильської катастрофи, передає УНІАН.

"Чорнобиль показав, що і "мирний атом" - дефініція доволі умовна. Часом, він такий же небезпечний, як сама ядерна зброя", - наголосив глава держави.

"Позбулися обжитих домівок понад 115 тисяч мешканців міст Прип'ять та Чорнобиль, районних центрів та сіл 30-кілометрової зони. Радіонуклідами було забруднено 2300 населених пунктів, на території яких проживало близько двох з половиною мільйонів осіб. Важко збагнути, але в 10-кілометрову зону, напевно, вже ніколи не повернуться люди! Медицина і статистика не можуть встановити точної кількості жертв, але прямі й опосередковані людські втрати, кількість тих, хто помер чи став інвалідом, вимірюється сотнями тисяч", - додав президент.

Відео Докази провини комуністичного режиму у трагедії на ЧАЕС намалювали у столичному переході

Сьогодні, 26 квітня, президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Заповідник буде розташований на території Іванківського і Поліського районів Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції