Кількість жертв невідомого вірусу на Тернопільщині зросла до 12 людей

Наразі вчені працюють над з'ясуванням того, який саме вірус спричинив хворобу - сезонний грип, чи грип А/H1N1.

У Тернопільській області зафіксовано 12 випадків смертей від вірусної інфекції. Про це повідомив сьогодні на засіданні уряду міністр охорони здоров'я Василь Князевич. За його словами у Тернополі станом на 27 жовтня захворюваність на ГРВЗ складає 268,5 випадків на 10 тисяч населення.

Раніше Міністерство охорони здоров’я повідомляло, що з початку жовтня у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях від поки точно не встановленого вірусу померли 20 людей.

Зокрема, за даними на середу 28 жовтня, у Тернопільській області померли 10 людей і було госпіталізовано 95 осіб. У Львівській області від вірусу померли чотири людини, ще двоє у важкому стані. В Івано-Франківську шестеро людей померли, 25 знаходяться у лікарнях, із них семеро у важкому стані.

Зараз міністр повідомив, що за тиждень з 19 по 25 жовтня на Тернопільщині було зареєстровано 5 тисяч 796 випадків захворювання. "Закриті навчальні заклади, як вищі, так і середні. Думаю, там буде стояти питання про продовження канікул", - наголосив Князевич.

Він повідомив, що 17 хворих у Тернопільській області знаходяться у важкому стані. За його словами поки немає точної інформації про причину виникнення захворювання. Міністр наголосив, що вчені працюють над з'ясуванням того, який саме вірус спричинив хворобу - сезонний грип, чи грип А/H1N1. Князевич зазначив, що Всесвітня організація охорони здоров'я готова надати Україні допомогу для з'ясування причин захворювання.

Також Князевич надав доручення начальникам обласних управлінь охорони здоров'я і головним санітарним лікарям підготувати кошториси видатків на профілактику та лікування. Він запевнив, що є усі засоби для лікування і закликав людей звертатися по допомогу до лікарів, а керівників установ та організацій відпускати з роботи людей, які погано себе почувати.

У свою чергу, начальник Головного управління охорони здоров’я у Тернопільській області Богдан Ониськів характеризує ситуацію з вірусною пневмонією як складну.

За словами Ониськіва, лікувальні заклади працюють у посиленому режимі: "Ми розгорнули додаткову кількість ліжок. Науковці медичного університету виїхали в райони для консультацій хворих. До нас прибула група фахівців зі столиці".

Він зауважив, що смертність від пневмонії була і минулого року, але зараз відрізняється віковий ценз і число померлих за короткий термін. "Минулого року від захворювання органів дихання померла 31 людина за тримісячний термін, а цього року 20 за два тижні", – наголосив Ониськів.

Головною причиною смертей медик вважає те, що пацієнти пізно зверталися за медичною допомогою – на 5-й і 6-й день. За його словами, вони перебували вдома, займались самолікуванням і вже поступали в такому стані, що врятувати їх було дуже важко. Іншою причиною смертності назвав інфекційний чинник.

"Поки що ми маємо зростання показників. Якщо взяти перебіг класичних і респіраторних інфекцій, то до кінця тижня очікуємо спад", - додав він.

Читайте також:

На Закарпатті чоловік помер від свинячого грипу

Від невідомого вірусу у Західній Україні померли 20 людей

МОЗ заперечило чутки про спалах "свинячого" грипу в Україні

В Україні за тиждень на грип захворіли понад 45 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: