Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кінець фіктивним меддовідкам. Від 2020 року МОЗ запровадить радикальні зміни для водіїв

Під час медичного обстеження потрібно буде мати роздруківку зі штрих-кодом.

Від 2020 року Міністерство охорони здоров'я запускає спеціальний реєстр, який унеможливить придбання фіктивних медичних довідок. Так, аби отримати водійське посвідчення, українцям доведеться особисто проходити обстеження.

Про це розповіли в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Нині у Мережі процвітає бізнес з продажу медичних довідок. Придбати їх можна, не встаючи з ліжка - декілька кліків у Viber чи Telegram і замовлення готове. Утім, у МОЗ попереджають, що за видавання підроблених документів несуть відповідальність не лише ті, хто їх видав, а й ті, хто зробив замовлення.

У разі, якщо буде завдано тяжких наслідків під час ДТП, перевірятиметься правомірність видавання довідки. І відповідальним за це є посадова особа - головний лікар чи голова комісії, що підписує довідку. Крім того, через липову меддовідку, водіїв можуть позбавити права керувати автомобілем.

Разом з тим, у Міністерстві охорони здоров'я запевняють, що від наступного року довідку без повного лікарського обстеження придбати буде неможливо. Міністерство розробляє спеціальну роздруківку зі штрих-кодом, за яким буде зрозуміло, що громадянин відвідав лікаря.

У МОЗ також закликають громадян повідомляти поліцію про неналежний медичний огляд чи сумніви дійсності отриманої довідки.

ВідеоЧому за підробку довідок і документів нікого не карають та які це може мати наслідки

Купити фіктивну довідку вже з початку наступного року в Україні стане неможливо. Принаймні для оформлення водійського посвідчення. МОЗ запускає спеціальний реєстр, оминути який не зможуть ані лікарі, ані пацієнти. Але зараз ситуація кричуща. Купити будь-яку медичну довідку можна просто в інтернеті. Чим небезпечні такі документи - Сніданок розбирався.  

Чому за підробку довідок і документів нікого не карають та які це може мати наслідки

Нагадаємо, раніше очільник сервісних центрів МВС розповів про повернення техогляду. Він зазначив, що в Україні повернуть техогляд, адже це входить до вимог Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Більше того, обов’язковий технічний контроль мали відновити ще 2017 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції