Кіотський протокол може діяти в Україні

Україна виконала останню вимогу для отримання права застосування механізмів Кіотського протоколу.

Шкідливі викиди
Lenta.ru
Головною метою Кіотського протоколу є зниження викідів парникових газів у глобальному масштабі.
Україна виконала останню вимогу для отримання права застосування механізмів Кіотського протоколу. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Міністерства навколишнього природного середовища.

Як сказано в повідомленні, 5 листопада 2007 року Україна успішно здійснила з`єднання з Міжнародним журналом трансакцій і пройшла тестування Національного реєстру відповідно до міжнародних вимог, усунувши, таким чином, останню перешкоду для отримання права застосування механізмів Кіотського протоколу.

Наслідки ратифікації Кіотського протоколу Україною і застосування так званих гнучких механізмів Кіотського протоколу, а саме: торгівля квотами на викиди парникових газів і загальне впровадження проектів зі зменшення таких викидів, можуть стати джерелами значних фінансових надходжень в економіку країни, зауважують у Мінприроди.

Для отримання права застосовувати механізми Кіотського протоколу Сторони повинні відповідати наступним вимогам, певними рішеннями Сьомої конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, які затверджені першою Зустріччю Сторін Кіотського протоколу: бути Стороною Кіотського протоколу; призначити організацію, відповідальну за схвалення від імені держави проектів загального впровадження; прийняти національні правила і процедури схвалення проектів, а також їх моніторинг і верифікацію; розрахувати і зареєструвати свою встановлену квоту викидів на період зобов`язань; створити національну систему інвентаризації викидів парникових газів; щорічно надавати в Секретаріат Конвенції необхідний останній кадастр; створити Національний реєстр одиниць викидів і поглинання парникових газів, які випускаються, передаються і отримуються Стороною.

Всі умови, окрім останньої, Україна успішно виконала до кінця першого півріччя 2007 року, про що свідчить звіт Міжнародної групи експертів, яка з 16 по 22 квітня поточного року перевіряла готовність України до участі в Кіотському процесі.

Найбільш складним і відповідальним був процес створення і впровадження Національного реєстру, без наявності якого використання нашою державою механізмів Кіотського протоколу було б неможливе.

Після детального аналізу реєстрів, які впроваджуються в інших державах, Україна, єдина з країн СНД, зупинила свій вибір на реєстрі, який запроваджується в країнах Європейського Союзу, і він став основою Національного реєстру України.

Предметом Кіотського протоколу є обмеження і зниження викидів парникових газів в 2008-2012 рр. усіма країнами, які його ратифікували. За точку відліку парникових газів був узятий 1990 рік. Згідно з протоколом, для кожної країни встановлюється максимально допустима межа викидів.
Кіотський протокол пропонує декілька механізмів. Перший - торгівля квотами. Якщо країна не використовує на 100% дозвіл на викиди парникових газів (квоту), вона може продати його іншій державі. Другий механізм - проекти загального впровадження. Тобто, розвинені держави разом з країнами з перехідною економікою можуть здійснювати спільні проекти зі зниження викидів на територіях цих країн, а потім "ділити" одержаний ефект - "передавати" один одному одержані "одиниці зниження викидів".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: