Кір пішов у наступ: українці плутають хворобу з ГРВІ та наражаються на смертельну небезпеку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Медики розповіли, чому важливо пройти фаховий огляд уже на першій стадії захворювання.

За останні сім днів медики діагностували кір у двох тисяч людей і попереджають, що внаслідок цієї хвороби часто бувають ускладнення. Про те, як відрізнити небезпечну хворобу від звичайної застуди, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Іван у лікарні майже тиждень, до медиків він потрапив із головним болем та високою температурою. "Поїхали в лікарню, сказали, що кір", - розповів він. Захворювання минулося без ускладнень, бо Іван вчасно звернувся до лікарів – побачив знайомі симптоми. "Два роки сину, захворів, відхворів. Після цього я дістав температуру", - пояснив пацієнт. А от Марина не зверталася до лікаря майже тиждень, бо була впевнена, що в дитинстві хворіла на кір, тож лікувалася від звичайного ГРВІ. До лікарні потрапила, коли ускладнень уникнути було неможливо. "Запалення мозку. Коли вірус кору потрапляє у мозок і повільно його руйнує", - розповіла Марія Шиянь.

ВідеоКір атакує: кількість недужих зростає щотижня

Лише за останні 7 днів медики діагностували цю недугу у 2 тисяч людей. Більшості вдається подолати захворювання. Однак у дорослих воно проходить з ускладненнями. Можливі навіть летальні випадки. Як відрізнити кір від звичайної хвороби? І що робити, якщо не знаєш, вакцинували в дитинстві чи ні – далі у сюжеті.

Кір атакує: кількість недужих зростає щотижня

Два тижні реанімації та втрата пам'яті, прогнозовані півтора року на повне відновлення – таким став кір для цієї дівчини. "Мій стан був на межі – як кажуть, без динаміки. Тобто ні негативної, ні позитивної. Просто ось тяжке, стабільно тяжке", - каже Марина. Вона була за крок від смерті, але таки змогла впоратися з недугою. Та чимало людей не виживають після ускладнень від кору. Лише цього року від нього  померло 15 людей, загалом кількість хворих уже сягнула 44 тисяч. "Показники зростають, і зростають навіть потижнево. Цей тиждень на 15% захворілих більше, дітей особливо, ніж минулий тиждень цього ж року", - розповіла лікар-епідеміолог Центру громадського здоров'я МОЗ Ірина Кисляк.

Хворіють не лише діти, а й дорослі, при чому у них захворювання триває набагато складніше. Кір може призвести до сліпоти, енцефаліту, пневмонії та навіть смерті. Спершу симптоми кору нагадують ГРВІ: підвищується температура тіла, з'являється кашель, болить горло та закладає носа. Через три-чотири доби на обличчі, а далі по всьому тілу з'являється червоний висип. Схожість симптомів із звичайною застудою призводить до того, що хворі часто не звертаються до лікарів. Це – велика помилка, яка може коштувати здоров'я. "Якщо пацієнт звертається до лікаря, існують певні ознаки, котрі дозволяють поставити діагноз ще до появи висипу. Це висип на слизових оболонках", - пояснила асистент кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університет імені Богомольця Ольга Подолюк.

Якщо у дитинстві не вакцинували від кору, це можна зробити у дорослому віці – два щеплення з інтервалом у місяць. Але якщо є протипоказання, приміром, алергія, слід попередити про це лікаря – вже він вирішить, можна вакцинуватися чи ні. Перевірити давнє вакцинування можна аналізом на антитіла від кору – його роблять три доби. Якщо антитіл буде недостатньо, доведеться зробити щеплення. Але в аптеках журналісти вакцин не знайшли, хоча чиновники запевняють, що препаратів достатньо, додатково закупили майже 400 тисяч доз, якими можна зробити щеплення для дорослих. Із наступного тижня вони з'являться в медичних закладах.

Кореспондент ТСН Інна Власова

кір, інфографіка, вірус
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції