Кириленко проти Луценка?

Разом із посадою голови політради мегаблоку В'ячеслав Кириленко отримав надзвичайні повноваження. Можливо, невипадково.

Як повідомляв iPlus, вчора лідер блоку "Наша Україна" В'ячеслав Кириленко був обраний головою політради блоку "Наша Україна — Народна Самооборона". Рішення було прийняте одноголосно. Засідання проходило в закритому режимі, та все ж деякі подробиці стали відомі газеті "Коммерсантъ".

Джерела газети "Коммерсантъ" в керівництві "Нашої України" стверджують, що до останнього дня обрання пана Кириленко не було очевидним. "Призначення Кириленка на цей пост було частиною політичних домовленостей, досягнутих при створенні блоку. Але ми бачили, що деякі намагалися переглянути ці домовленості", - признався співбесідник газети.

Боротьба за місце глави політради була зумовлена тим, що політик, який зайняв цей пост, одержує величезні повноваження в питаннях оперативного управління діяльністю блоку.

Кореспонденту газети "Коммерсантъ" вдалося ознайомитися з проектом документа, який носить заголовок "Угода про створення виборчого блоку 'Наша Україна–Народна самооборона", в якому визначені права і функції політради, а також його керівництва.

Офіційно дану угоду ще не прийнято, оскільки його потрібно затвердити на міжпартійному з'їзді. Проте представники НУНС стверджують, що проект остаточно узгоджений і в нього не вноситимуться зміни. "Ми провели декілька важких раундів переговорів, погоджуючи позиції. І навряд хтось захоче зламати цей компроміс", - пояснив високопоставлений представник мегаблоку, що брав участь в підготовці документа.

Згідно тексту угоди, в період між з'їздами політрада є найвищим керівним органом мегаблоку. Політрада засідає не рідше разу на тиждень і ухвалює всі рішення, необхідні для управління діяльністю блоку. Право скликати міжпартійний з'їзд також делеговане політраді. А після парламентських виборів політрада одержить право керівництва фракцією блоку НУНС. Таким чином, після виборів В'ячеслав Кириленко автоматично стане главою фракції, а решта членів політради – його заступниками.

Главі політради делеговані особливі повноваження. Він скликає політраду, готує порядок денний засідання політради. Крім того, В'ячеслав Кириленко матиме право вести переговори від імені блоку з органами влади, суб'єктами виборчого процесу, іншими особами і організаціями.

Окремої уваги заслуговує пункт, регулюючий механізм ухвалення рішень політрадою. "Рішення вважається прийнятим у разі підтримки його не менше ніж двома третинами голосів. Глава політради має право вето на рішення політради", - визначено в проекті угоди.

Пан Кириленко зможе заблокувати будь-яке рішення, і подолати вето можна буде тільки рішенням міжпартійного з'їзду. Проте скликати з'їзд без згоди глави політради буде неможливо. Втім, після виборів цю процедуру спростять – вето глави фракції можна буде подолати рішенням фракції. Варто відзначити, що в політраді блоку "Наша Україна", 2006 року, що брав участь у виборах, діяв інший принцип – рішення ухвалювалися консенсусом.

Луценко-Кириленко
Архів
Незважаючи на показово дружні відносини, гравці великої політики віддають перевагу закріпленню своїх стосунків на папері
Вчора представники політради, опитані "Коммерсантом", підтвердили існування такого проекту угоди. "Те, що ви мені процитували, дійсно було узгоджено учасниками мегаблоку", - заявив лідер партії "Пора" В'ячеслав Каськів. "Механізм вето дійсно існує, він був введений для того, щоб захистити інтереси 'Нашої України' як найбільшої партії блоку", - підтвердив Анатолій Матвієнко (УРП "Собор").

Учасники мегаблоку відзначають, що такі широкі повноваження дозволять В'ячеславу Кириленку створити політичну противагу першому номеру списку блоку – Юрію Луценку. "В останнім часом зростає вплив Луценко і людей, які пов'язані з ним, на політику блоку. Логічним у відповідь ходом стало посилення іншого центру впливу, тобто Кириленка", - заявило джерело в керівництві НУНС, яке побажало залишитися неназваним.

В той же час в "Народній самообороні" (НС) не бачать проблем у зв'язку з обранням В'ячеслава Кириленка главою політради. "Цей варіант давно обговорювався. Розподіл Луценко – перший номер, Кириленко – глава політради – це оптимальне поєднання", - заявив представник НС Олесь Доній.

Тим часом ще до обрання пана Кириленко главою політради НУНС в розмові з Ъ Юрій Луценко заявив: "Після виборів ми об'єднаємося в єдину партію, і механізми управління блоком зміниться".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: