Кириленко: звільнення Огризка замовила Тимошенко

В кулуарах Ради депутати активно обговорюють відставку глави МЗС. В той же час "регіонали" тиснуть на Литвина для підписання відповідної постанови.

Відставка міністра закордонних справ - це "політична розправа на зовнішнє замовлення".

Про це в кулуарах ВР заявив депутат від НУ-НС В'ячеслав Кириленко.

"Ми вважаємо сьогоднішню відставку міністра закордонних справ результатом зовнішнього замовлення і доказом того, що у ВР щонайменше 250 депутатів готові виконувати його (замовлення – ТСН.ua) у майбутньому. Ці депутати у будь-який момент готові організувати розправу над будь-яким самостійним членом уряду, якщо він буде не до вподоби деяким зовнішнім силам і прем'єр-міністру", - сказав він.

Також Кириленко впевнений, що рішення про звільнення Огризка прийняла особисто Юлія Тимошенко.

"Якщо 49 депутатів із фракції БЮТ проголосували за звільнення міністра закордонних справ, то значить було принципове і особисте рішення прем’єр-міністра України".

При цьому він додав, що "умови для такого голосування люб’язно були надані коаліційним головою Верховної ради Володимиром Литвином". Кириленко вважає, що Литвин "зробив все для того, щоб питання завершилося саме звільненням професійного міністра закордонних справ".

Кириленко також не виключає, що відставка Огризка відбулася у загальному контексті формування "ручного Кабінету міністрів".

В той же час депутат від БЮТ Андрій Портнов заявив, що БЮТ на своєму засіданні не приймав рішення щодо голосування за відставку Огризка.

"Фракція прийняла рішення не голосувати, деякі депутати самі визначали свою політичну позицію, Юлія Тимошенко не підтримує цю позицію. Цю позицію підтримали лише деякі депутати з нашої політичної сили. Особисто я вважаю діяльність колишнього міністра закордонних справ негативною на своїй посаді, саме тому я особисто проголосував за його відставку. Це пояснюється його позицією, відверто антидержавною, яка проявляється в українсько-російських взаємовідносинах і його антиурядової позиції", - повідомив Портнов.

В свою чергу заступник глави фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів вимагає від голови Верховної ради Володимира Литвина підписати постанову про звільнення Огризка.

"З даного моменту Огризко не виконуватиме обов'язки міністра закордонних справ, і спікер Литвин повинен підписати постанову, яку ми проголосували. Ми вимагаємо це від нього, і він зобов'язаний це зробити. Це не залежить від його бажання", - сказав Єфремов.

Нагадаємо, сьогодні Верховна рада відправила Володимира Огризка у відставку з посади міністра закордонних справ. За відповідну постанову, внесену депутатом від Партії регіонів Василем Кисельовим, проголосували 250 депутатів (ПР - 174, БЮТ - 49, НУ-НС - 0, КПУ -27, Блок Литвина - 0) з 429 зареєстрованих в залі.

Читайте також:

Верховна рада звільнила міністра закордонних справ

Огризко: рішення суду по Зміїному вигідне для України

ПР пообіцяла заблокувати отримання Україною другого траншу від МВФ

КС підтвердив, що долю Стельмаха може вирішувати лише Ющенко

ВідеоКириленко: звільнення Огризка замовила Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: