Кирило: на Західній Україні неможливо побудувати православний храм

Московський патріарх вважає, що західноукраїнських православних утискають, через що серед них розвивається почуття ненависті.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає, що влада Західної України не дає православним можливості будувати храми.

"Ну хіба годиться, що православна церква Московського патріархату не має по-справжньому свого кафедрального собору у Львові? Хіба годиться, що неможливо побудувати жодного храму, не даються ділянки землі?", - обурився голова Російської православної церкви.

"Це зовсім не годиться. Це лише розвиває почуття ненависті. І тому я вважаю, що всі ці питання треба регулювати", - переконаний він.

На думку Кирила, "величезна відповідальність" у вирішенні цієї проблеми має лежати на місцевій владі, "з тим, щоб всі ті громади, які живуть у цих місцях, відчували себе комфортно".

"Якщо не будуть відчувати дискримінації, тоді й буде можливість розвивати людські стосунки", - сказав він.

Кирило також зазначив, що обговорював цю тему з президентом Віктором Ющенком.

"Мені президент сказав про ті труднощі, які пов'язані з виконанням цих рішень. Але я дуже сподіваюся, що в перспективі, невіддаленій перспективі, усі ці питання отримають позитивне вирішення", - додав патріарх.

Нагадаємо, зараз патріарх Кирило перебуває з візитом в Україні. Після відвідин Києва, він відправився у Донецьк і Донецьку область.

Під час візиту патріарха у столиці відбулися акції протесту правих політичних сил, які триватимуть й у інших містах України. Зокрема, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" звинуватило патріарха в тому, що він хоче розповсюдити вплив Москви на "споконвічний український край - Волинь".

Крім того, націоналісти звинуватили патріарха у тому, що його поведінка в Україні є некоректною. Разом із тим, Кирило заявив, що не розуміє закидів, що пролунали на його адресу з боку пікетувальників.

Читайте також:

Кирило приїхав на Донбас молитися за шахтарів

Тягнибок: Кирило хоче собі давні українські землі

Московський патріарх відмовив Україні у праві на власну церкву

Патріарх Кирило образився на українських націоналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: