Кирило написав Ющенкові, Януковичу та Тимошенко про єдність та любов

Патріарх упевнений, що його перебування в Україні посприяло єдності Української Церкви і покращило внутрішню ситуацію в державі.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило подякував українському світському і духовному керівництву за сприяння його візитові з 27 липня по 5 серпня на Україну, який, за словами предстоятеля Російської православної церкви (РПЦ), продемонстрував духовну єдність народів історичної Русі.

Патріарші послання президентові України Віктору Ющенку, прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко, лідерові Партії регіонів Віктору Януковичу і митрополитові Київському і всієї України Володимиру опубліковані на сайті Московської патріархії.

"Під час своєї поїздки я на свої очі переконався, що більшість громадян України - від Донецької до Волинської області і від Києва до Криму - об'єднані глибокою вірою. В ході відвідин України я також ще раз переконався в тому, що Українська православна церква і її предстоятель Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Володимир довели свою відданість справі Божому і сприянню цивільному світу в країні", - сказано в посланні патріарха президентові Ющенку.

Він виразив вдячність лідерові України за надану йому увагу і "за розуміння важливості пастирського слова, зверненого до людей".

"Наші відверті бесіди можуть послужити кращому сприйняттю потреб і сподівань віруючих з боку державної влади", - відзначив предстоятель РПЦ.

Патріарх Кирило вірить, що разом з владою України удасться вирішити проблеми, які "все ще заважають Українській православній церкві повною мірою здійснювати свою місію любові і примирення".

"Наше спільні відвідини меморіалів, присвячених воїнам, загиблим у Великій вітчизняній війні, і жертвам масового голоду, справили на мене глибоке враження. Не можна згадувати трагічні сторінки історії 20 століть без внутрішнього трепету. При цьому я переконаний, що правдиве розуміння трагедій минулого допоможе уникнути їх в майбутньому. Наші народи, не дивлячись на загальне горе 1930-х років, змогли об'єднатися проти страшного зла 20 століть - нацизму - і разом зі всім світом відправити його в небуття", - заявив патріарх.

За його словами, український народ "зайняв гідне місце в сім'ї слов'янських народів".

"Як і у всякій іншій сім'ї, в ній бувають розбрати. Переконаний, що вони швидкоплинні. Вірю: настане час, коли хвилі недобрих розділень, що накотили на слов'ян, відступлять, а замість них прийдуть братерство і взаєморозуміння. Виражаю глибоку надію на те, що особливу увагу Україна приділятиме стосункам з країнами, з якими український народ пов'язаний спільністю віри, культури і історії", - відзначив Московський первосвятитель.

Він призвав всі народи Русі пам'ятати, що вони "духовно народилися і хрестилися на дніпровських берегах, в одному з центрів європейської цивілізації - древньому Києві".
"Разом ми можемо зробити значно більше, ніж нарізно, не лише відстоюючи свою ідентичність, але і допомагаючи вирішити все ті економічні, етичні, духовні проблеми, які Європа сьогодні переживає", - вважає патріарх Кирило.

У посланні Юлії Тимошенко він виразив упевненість, що духовна сила українського народу, яку він побачив, разом із працею на благо Вітчизни, допоможе Україні здолати загальносвітову кризу.

"В Української православної церкви, як і в цілому в країни, залишилося немало невирішених проблем, у тому числі тих, які піднімалися в ході нашої бесіди. У зв'язку з цим сподіваюся на продовження церковно-державного діалогу і співпраці, направленої на максимальний облік законних інтересів віруючих громадян України", - говориться в листі патріарха.

У посланні Януковичу він особливо виділив важливість відтворення і будівництва храмів і монастирів, подякував адресату за "багато внесків і праці, внесених до справи" і виразив надію, що "дух співпраці" супроводжуватиме їх спілкування і надалі.

Патріарх переконаний, що духовна єдність допоможе досягти миру в країнах Русі.

Читайте також:

Тягнибок вимагає депортувати патріарха Кирила з України

Патріарх Кирило розповів, що саме розділило українську церкву

Патріарха Кирила в Луцьку зустріли натовп віруючих і націоналісти

Україна здивувала та розчарувала патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: