Кіровограду повернуть назву часів Російської імперії

Міськрада ініціює вже другий референдум щодо повернення Кіровограду історичної назви. Перший референдум з цього питання провалився.

Кіровоградська міська рада на своєму засіданні ухвалила рішення провести 27 квітня громадські слухання про перейменування Кіровограда на Єлисаветград, після чого це питання може бути винесене на міський референдум.

Нагадаємо, в жовтні 2008 року Кіровоградська міськрада вже ухвалювала рішення про проведення одночасно з достроковими виборами до Верховної ради місцевого референдуму про повернення місту історичної назви Єлисаветград. Проте, оскільки вибори не відбулися, питання про перейменування міста залишилося відкритим.

На думку голови фракції "Наша України" в Кіровоградській міськраді Олександра Дануци, місто не повинне носити ім'я Сергія Кірова. "Тим більше враховуючи його (Кірова) біографію", - пояснив він свою позицію. Дануца також заявив, що його фракція наполягатиме на проведенні після громадських слухань референдуму.

Тим часом голова фракції Соцпартії в міськраді Олена Костенко вважає за недоречне перейменування міста під час економічної кризи.

Місто спочатку було назване на честь святої Єлисавети. У 2000 році навіть проходив референдум з цього питання, але перейменування не пройшло. Місто також називалося Зинов'євськ у 1924-1934 роках, Кірово у 1934-1939 роках і з 1939 року - Кіровоград.

Нагадаємо, Кіровоград – не єдине місто, що може в найближчій перспективі змінити назву. Зокрема, лідер кримських татар народний депутат Мустафа Джемілєв нещодавно виступив з ініціативою повернення історичних назв на кримсько-татарській мові населеним пунктам на території Криму.

Як повідомив Джемілєв, повернення містам і селам Криму кримсько-татарських назв відновить історичну справедливість. "Більше тисячі населених пунктів Криму, включаючи і крупні міста, має свої історичні назви на кримсько-татарській мові, які потрібно відновити. Наприклад, Сімферополь – Акмесджіт, Феодосія – Кефе, Евпаторія – Гезльов, Севастополь – Ахтіяр", - розповів він.

Читайте також:

Меджліс пропонує надати кримським містам татарські назви

Столичну площу Льва Толстого перейменують на площу Народного Руху

БЮТ хоче перейменувати міста і області України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: