Кіровоградського сироту усією школою рятують від притулку

Чужа жінка прихистила сироту, влаштувала в школу, але одного з найкращих учнів силоміць відвезли у притулок.

Вчителі та учні кіровоградської школи №35 обіцяють вдатися до акцій протесту, якщо чиновники не повернуться обличчям до долі 14-річного сироти Сашка Василенка. Хлопця півроку тому загубили соціальні служби. Чужа жінка прихистила сироту, влаштувала в школу, але одного з найкращих учнів силоміць відвезли у притулок. Зараз його рятують звідти усією громадою. Сім‘я, де він жив, не змогла зібрати довідок, потрібних для оформлення опіки.

Класний керівник Валентина Максименко каже, що він жив він зовсім чужої жінки, бо там мешкала рідна сестричка. Сашка хочуть одправити в Пантаївку Олександрійського району і сестричка відповідно не зможе туди їздити. Зараз сестра і однокласники навідують Сашка мало не щодня.

Друг Сашка Костя Мирза розповідає, що коли вони їздили, їх навіть не пустили до нього, розмовляли через вікно, а потім прийшла вихователька и забрала його.

У школі дізналися, що хлопця хочуть відправити у найпроблемніший інтернат області. Друзі та вчителі почали писати в різні інстанції і благати не калічити дитині долю. Навіть підшукали для хлопця місце в будинку сімейного типу.

Соцпрацівник школи Ірина Татарчук запевняє, що Сашку там буде добре - ця інтернатна установа знаходиться поруч з нашим мікрорайоном і йому легко буде добиратися до школи. Але на заваді нездоланні бюрократичні перепони, звідусіль лише відписки. Мовляв, дитина прописана в районі, а той будинок сімейного типу – міського підпорядкування.

Сам Сашко мріє залишитися у Кіровограді разом із друзями. У притулку обіцяють поклопотати і піти хлопчикові назустріч.

У Уцьому запевнив директор притулку "Надія"Юрій Лисенко: "По закону, якщо дитина обласна, не кіровоградська, то вона влаштовується в якійсь обласний заклад. А якщо вже міський заклад – то це виключення за сприяння служб".

У мерії, почувши про долю сироти, кажуть, що такий виняток таки зроблять. Треба швидко зібрати пакет документів, десятки довідок і висновків. Сашкові друзі бояться, що не встигнуть до закінчення визначеного законом тримісячного терміну перебування сироти у притулку.

Читайте також:

Студентські гуртожитки: від "казарми" до VIP-кімнат

Черновецький зекономив 16 мільйонів на інвалідах і сиротах

Вперше українці всиновили більше дітей, ніж іноземці

ВідеоКіровоградьского сироту рятують від притулку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: