Кіровоградці в очікуванні екологічної бомби

У 2008-му кіровоградці погодилися в борг ліквідувати наслідки катастрофи танкера у Керченській протоці і витратили на це гроші, які мали піти не переробку пестицидів.

У Кіровоградську область з п'яти областей України звезли баки, у яких знаходяться 300 тонн пестицидів. Проте надії на те, що коли-небудуть небезпечні відходи знешкодять, щодня стає все менше. Мінекології відкликало ліцензію місцевого переробного підприємства. Усі потужності для знешкодження пестицидів опломбовані.

Переробники твердять, що за добрі справи таки карають. У 2008-му кіровоградці погодилися в борг ліквідувати наслідки катастрофи танкера у Керченській протоці і витратили на це гроші, які мали піти не переробку пестицидів. Проте держава з виконавцями робіт не розрахувалася.

"Держава нам не доплатила приблизно 2,5 млн грн... І після цього почалися щоденні, щомісячні перевірки "Екоцентра" з усіх служб і інстанцій, де були виписані постанови про закриття підприємства", - заявив головний інженер науково-виробничої фірми "Екоцентр", Микола Тимощук.

За словами мешканців, якби підприємству перерахували хоча б частину боргу і розблокували його роботу, то пестициди переробили б до кінця літа.

 

В Мінприроди говорять, що "Екоцентр" не може якісно переробити пестициди, бо технологічний цикл не завершений. Це виявилося після перевірки, тому і анулювали ліцензію. А відходи після обробки все одно залишаються небезпечними. Якщо їх належним чином зберігати на території підприємства шкоди вони не кому не принесуть.

Підприємство є спеціалізованим підприємством для розміщення як раз небезпечних відходів тому , якщо відходи зберігаються на території то це вже є запобігання шкоди навколишньої середовищу якщо вони у відповідних умовах.

А що до ліцензії у департаменті кажуть "Екоцентр" може поновити їх протягом року - хай тільки виправить прогалини в роботі.

Поки переробники понад рік листувалися з Міністерством екології, справою зацікавилася прокуратура, яка згодом порушила кримінальну справу.

Незаконні дії службових осіб, які призвели до того, що витрачено державою пів мільйона коштів бюджетних, а роботи по теперішній час не виконанні.

Доки триває протистояння і пошук винних – пестициди розведені у спеціальному розчині - неймовірно смердять. Місцеві сумно жартують: чекають, поки екологічна бомба під Кіровоградом таки вибухне. Імовірно, лише тоді і гроші знайдуться, і чиновники з підприємцями порозуміються.

Подробиці у відоесюжеті ТСН:

Читайте також:

У Кіровограді заборонили курити на вулицях

Косметичні і чистячі засоби небезпечні для здоров'я хлопчиків

Україна вивозить відходи до Європи

Польща допоможе позбутися пестицидів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: