Кіровоградці в очікуванні екологічної бомби

У 2008-му кіровоградці погодилися в борг ліквідувати наслідки катастрофи танкера у Керченській протоці і витратили на це гроші, які мали піти не переробку пестицидів.

У Кіровоградську область з п'яти областей України звезли баки, у яких знаходяться 300 тонн пестицидів. Проте надії на те, що коли-небудуть небезпечні відходи знешкодять, щодня стає все менше. Мінекології відкликало ліцензію місцевого переробного підприємства. Усі потужності для знешкодження пестицидів опломбовані.

Переробники твердять, що за добрі справи таки карають. У 2008-му кіровоградці погодилися в борг ліквідувати наслідки катастрофи танкера у Керченській протоці і витратили на це гроші, які мали піти не переробку пестицидів. Проте держава з виконавцями робіт не розрахувалася.

"Держава нам не доплатила приблизно 2,5 млн грн... І після цього почалися щоденні, щомісячні перевірки "Екоцентра" з усіх служб і інстанцій, де були виписані постанови про закриття підприємства", - заявив головний інженер науково-виробничої фірми "Екоцентр", Микола Тимощук.

За словами мешканців, якби підприємству перерахували хоча б частину боргу і розблокували його роботу, то пестициди переробили б до кінця літа.

 

В Мінприроди говорять, що "Екоцентр" не може якісно переробити пестициди, бо технологічний цикл не завершений. Це виявилося після перевірки, тому і анулювали ліцензію. А відходи після обробки все одно залишаються небезпечними. Якщо їх належним чином зберігати на території підприємства шкоди вони не кому не принесуть.

Підприємство є спеціалізованим підприємством для розміщення як раз небезпечних відходів тому , якщо відходи зберігаються на території то це вже є запобігання шкоди навколишньої середовищу якщо вони у відповідних умовах.

А що до ліцензії у департаменті кажуть "Екоцентр" може поновити їх протягом року - хай тільки виправить прогалини в роботі.

Поки переробники понад рік листувалися з Міністерством екології, справою зацікавилася прокуратура, яка згодом порушила кримінальну справу.

Незаконні дії службових осіб, які призвели до того, що витрачено державою пів мільйона коштів бюджетних, а роботи по теперішній час не виконанні.

Доки триває протистояння і пошук винних – пестициди розведені у спеціальному розчині - неймовірно смердять. Місцеві сумно жартують: чекають, поки екологічна бомба під Кіровоградом таки вибухне. Імовірно, лише тоді і гроші знайдуться, і чиновники з підприємцями порозуміються.

Подробиці у відоесюжеті ТСН:

Читайте також:

У Кіровограді заборонили курити на вулицях

Косметичні і чистячі засоби небезпечні для здоров'я хлопчиків

Україна вивозить відходи до Європи

Польща допоможе позбутися пестицидів

 

ВідеоЕкологічна бомба на Кіровоградщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: