Кислиця на Радбезі ООН нагадав росіянам про їхніх солдат, "які під березами лежать"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Посадовець наголосив, що "Кремль продовжує проводити стратегію ескалації на Донбасі".

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН наголосив на ескалації конфлікту на Донбасі та звернувся до росіян словами з вірша Євтушенка "Хотят ли русские войны?".

"Яким є наше становище сьогодні? Очевидно, відповідь з'явилася ще о 5 ранку за місцевим часом, коли наші позиції зазнали нападу. Наступ, вчинений сьогодні, у п'яту річницю трагедії в Дебальцевому, особливо цинічний", - заявив Кислиця.

Дипломат наголосив, що ЗСУ належно відповіли стороні російських окупаційних сил, які застосували заборонену Мінськими угодами зброю.

"Очевидно, що Кремль продовжує проводити стратегію ескалації на Донбасі, що є грубим порушенням зобов'язань, взятих Росією як учасника Мінських домовленостей", - додав Кислиця.

Також заступник глави МЗС звернувся до постійного представника Росії при ООН Василя Небензі словами з вірша Євгена Євтушенка "Хотят ли русские войны?", передає УНІАН.

У такий спосіб посадовець звернув увагу на нового керівника окупаційного "уряду" в Донецьку - колишнього віцегубернатора Іркутської області РФ Володимира Пашкова. При цьому він процитував: "Хотят ли русские войны... Спросите вы у тех солдат, Что под берёзами лежат, И вам ответят их сыны, Хотят ли русские войны".

Дипломат додав: "Я тут подумав, що відповіддю на питання "чи хочуть росіяни війни?" в умовах сьогоднішньої Росії стане парад 9-го травня на Червоній площі, коли ми побачимо, чи винесуть портрети Сталіна його учасники. Того Сталіна, якого свого часу винесли з Мавзолею".

 

"Но как из наследников Сталина, Сталина вынести", написав той же Євтушенко у 62-му році, - продовжив посадовець. - Пусть мне говорят - успокойся, спокойным я быть не сумею, покуда наследники Сталина живы еще на земле. Мне будет казаться, что Сталин еще в Мавзолее".

І завершив: "Коли ростуть як гриби пам’ятники цьому диктатору та вбивці, автору геноциду українського народу 30-х років, я хочу завершити свій виступ питанням до російського представника: "Так хотят ли русские войны?"

Представник Росії відповів, що радий тому, що Кислиця цікавиться російською поезією, і додав, що український дипломат пропустив рядок у вірші "Хотят ли русские войны".

"Я не знаю, які портрети понесуть на 9 травня, навряд портрети Сталіна, сумніваюсь. Але я не знаю, які портрети понесуть на 9 травня у Києві. Чи буде в Києві взагалі парад, присвячений нашій спільний, до речі, перемозі?", - заявив Небензя.

Раніше представниця США в ООН різко розкритикувала Росію через порушення Мінських угод щодо Донбасу. Дипломатка наголосила, що Москва продовжує озброєння бойовиків на сході України. 

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції