Кіт VS алергія: що робити, коли дуже хочеться мати кота та чи насправді коти викликають алергічні реакції Новини компаній

Кіт VS алергія: що робити, коли дуже хочеться мати кота та чи насправді коти викликають алергічні реакції

Більшість опитаних українців не готові через алергію відмовитися від котів.

В Україні близько 5 млн людей мають алергічну реакцію на білок Fel d1, який міститься у слині котів та потрапляє на їхню шерсть, коли ті доглядають за собою.

Такі результати дослідження оприлюднив бренд Purina® компанії Nestle®, яке було проведене в Україні на початку 2021 року.

Зокрема, згідно з результатами цього опитування, 36% українців повідомили, що страждають від алергії особисто, 27% – мають алергію у дітей, 16% – повідомили про реакцію у партнера, з яким проживають, 12% – у батьків та по 11% – у брата/сестри і друзів. Водночас 88% опитаних власників котів, які заявили про наявність алергічних реакцій у них особисто або у членів родин, наголосили, що це жодним чином, або практично не вплинуло на їхні відносини з твариною. 

Досить цікаво, що 84% респондентів заявили про готовність спробувати для свого кота продукт, який би знижував кількість алергенів і лише 2% – погодилися б позбутися кота, якщо б це їм порадив лікар, натомість 73% – залишили б тварину і шукали альтернативні шляхи боротьби з алергічними реакціями.

Тобто  більшість опитаних українців не готові через алергію відмовитися від котів. І це попри те, що алергічна реакція на білок, який міститься у слині тварин, є досить поширеною серед людей.

Та, на жаль, навколо цієї теми є чимало міфів.

Один із найголовніших – це те, що алергічна реакція виникає на шерсть котів. Це не так. Тобто алергія виникає не на шерсть, а саме на білок Fel d1, який міститься у слині котів, рідше у сечі та на шкірі. А оскільки коти дуже охайні тварини – вони постійно себе вилизують, і таким чином алерген постійно потрапляє на шерсть, – пояснює лікарка-алерголог Ольга Наумова. 

"Чим охайніша тварина, тим вона частіше себе вилизує. Таким чином алерген у котів розповсюджується скрізь. Головний алерген – це той, який викликає алергічну реакцію у 80% людей. Тобто 80% – чутливі до Fel d1, – говорить Ольга Наумова.

Лікарка додає: з цього розвінчується ще один міф про те, що наявність алергенів у котів залежить від породи. Оскільки деякі вважають, що коти без шерсті нібито не мають алергенів. Насправді, це зовсім не так. 

"Від породи кота не залежить виділення алергену. Протягом року у кота виробляється різна кількість алергену. Сьогодні до кінця невідомо, яку функцію у котів виконує Fel d1. Вважають, що це феромони. Але наразі неясно, що впливає на більше або менше виділення цього білка", – говорить алерголог та зауважує, що стерилізовані коти, дійсно, виділяють трохи менше Fel d1.

Ольга Наумова також зазначає, що алерген Fel d1 дуже дрібний і легко проникає в одяг та на меблі і може зберігатися у приміщенні до 2 років і навіть більше після того, як кота вже немає. Люди помилково вважають, що якщо позбутися кота, одразу зникне і алергічна реакція, але, як бачимо, це зовсім не так.

У Швеції провели дослідження на наявність алергену у громадських місцях, зокрема у школі. Результати дослідження показали, що наявність алергенів у приміщеннях, де немає котів, зовсім не набагато відрізняється від тих, де живуть тварини, розповідає лікарка. Тобто алерген Fel d1 може бути у будь-якому місці, де котів немає, але, наприклад, побували їхні власники, які принесли його на одязі.

Саме тому у сучасних умовах потрібно шукати альтернативні шляхи боротьби з алергічними реакціям. Тим паче, що лікування не існує, оскільки це генетична хвороба, говорить алерголог Ольга Наумова. Однак, за її словами, ми можемо вплинути на толерантність імунітету до алергії на досить тривалий час – 15-20 років.

Тому сьогодні поява таких кормів для котів, які розробила Purina® – це рішення, запевняє лікарка.

"Такий раціон, як Purina Pro Plan® LiveClear®, впливає на основну причину та знижує рівень алергену у слині котів. А чим менше алергену в навколишньому середовищі, тим менше імунна система реагує. Тобто це вихід і можливість залишити кота. Більше того, такий корм жодним чином не шкодить організму тварини, оскільки він не впливає на вироблення цього білка Fel d1, а лише зменшує його кількість у слині. Таким чином Purina Pro Plan® LiveClear® зменшує алергенність та є безпечним для тварини", – говорить Ольга Наумова.

Тому дуже добре, що на ринку України з’явився інноваційний раціон Purina Pro Plan® LiveClear®, який знижує рівень алергену Fel d1, що дозволяє людині з алергічною реакцією на алерген Fel d1 більше проводити часу з котами, а також піклуватися про оточуючих.

 

Наступна публікація