Китайські газети не писали про кидання черевика в свого прем’єра

Масмедіа Китаю проігнорували інцедент, що стався з прем`єр-міністром країни у Кембриджі.

Китайські газети не написали про те, що в прем'єр-міністра країни Вень Цзябао кинули черевик під час виступу в британському Кембриджі.

Основні китайські інтернет-ЗМІ, що іноді публікують сміливіші повідомлення, ніж газети, цього разу обмежилися натяком на те, що поїздка Вень Цзябао до Великобританії пройшла не в повній відповідності з планом. Телебачення КНР про інцидент з черевиком також промовчало.

Таким чином, китайці змогли дізнатися про кидання черевика в прем'єра тільки з блогів. Читачі китайських блогів, за спостереженнями The Times, в основному коментують те, що відбулося з гумором. Хтось пропонує бойкотувати англійську мову, хтось - не їхати на лондонську Олімпіаду 2012 року.

Під час виступу Вень Цзябао в Кембріджському університеті один із слухачів кинув в нього черевик. Молода людина спочатку свистом, а потім вигуками перервала промову китайського прем'єра в знаменитому університеті. Услід за словами: "Це скандал! Як може університет прогинатися перед диктатором?" на сцену полетів черевик.

Таким чином, він наслідував приклад іракського журналіста, який під час прес-конференції кинув своє взуття в президента США Джорджа Буша. У арабській культурі кинути в кого-небудь взуття - значить виразити крайнє презирство.

Британська поліція пред'явила активістові, що кинув черевик у прем'єра, звинувачення у "порушенні громадського порядку". 10 лютого 27-річний чоловік з'явиться перед судом міста Кембриджа.

Тим часом AFP повідомляє, що в свою першу зарубіжну поїздку в 2009 році збирається президент КНР Ху Цзіньтао. 10-17 лютого президент має намір відвідати країни Африки і Саудівську Аравію.

Читайте також:
У Буша ледь не поцілили черевиком
Журналіст, який кинув черевиками у Буша, просить притулку у Швейцарії
В Іраку відкрили пам'ятник черевику, який кинули у Буша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: