Китайці змусять змінити прапор?

Депутат Антипов (БЮТ) пропонує Раді поміняти місцями кольори державного прапора України.

Можливий майбутній державний прапор України
Можливо, так виглядатиме прапор України з подачі бютівця Олега Антипова.

Депутат Верховної ради від фракції Блоку Юлії Тимошенко Олег Антипов пропонує Раді поміняти місцями кольори державного прапора України, розмістивши вгорі смугу жовтого кольору, а внизу - синього.

Про це сказано в законопроекті "Про Державний Прапор України", зареєстрованому в Раді 4 липня під № 4002.

У пояснювальній записці до законопроекту автор мотивує свою пропозицію тим, що нинішнє розміщення кольорів на державному прапорі України (вгорі синя смуга, внизу - жовта) відповідно до китайських учень трактовано як щораз більший занепад, нещастя (коли синій колір символізує Небо, а жовтий - Землю).

"Таким чином, у світосприйнятті понад 1 млрд. населення Землі піднятий над Україною жовто-блакитний прапор, образно кажучи, позначає місце на планеті, де люди проголосили панування "Закону Занепаду", - зауважено в пояснювальній записці.

Водночас, стверджує депутат, протилежне розміщення цих самих кольорів з погляду китайських учень означає найбільш гармонійне поєднання Неба й Землі, чоловічого і жіночого і трактується як Щастя.

"Такий прапор буде символізувати прагнення України до щасливого майбутнього", - стверджує депутат.

На думку депутата, затвердження Радою запропонованого ним законопроекту забезпечить адекватне сприйняття національного символу України й посприяє поліпшенню іміджу країни на міжнародній арені.

Статтею 20 Конституції України встановлено, що державний прапор України є державним символом України і являє собою прапор із двох рівних горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.

Вимоги до Державного Прапора України також урегульовано постановою Ради від 28 січня 1992 року, яким затверджено зразок Прапора, що використовувався князем Володимиром Хрестителем.

Блакитна верхня смуга на прапорі символізує волю, жовта нижня - мудрість.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: