Китай гарантуватиме, що проти України не застосують ядерну зброю

Під час вересневого візиту Януковича до Китаю буде підписана заява про підтвердження гарантії ядерної безпеки України.

Китай має намір підтвердити гарантії незастосування проти України ядерної зброї.

Про це заявив посол України в Китаї Юрій Костенко.

Під час візиту у вересні до Китаю президента Віктора Януковича планується підписати спільну заяву про всебічний розвиток україно-китайських відносин.

За словами Костенка, у заяві з боку КНР "буде підтверджено дані ще в першій половині 90-х років минулого століття гарантії незастосування ядерної зброї проти України".

Крім того, він зазначив, що в заяві Україна й Китай зафіксують наріжні принципи взаємодії на міжнародній арені - захист державного суверенітету й територіальної цілісності, боротьбу з тероризмом й організованою транскордонною злочинністю, протидія поширенню матеріалів і технологій для створення зброї масового знищення.

Посол підкреслив, що керівництво Китаю вважає Україну надійним другом й партнером і високо цінує те, що позиції двох держав щодо всіх головних міжнародних питань практично збігаються.

Нагадаємо, Київ відмовився від ядерного арсеналу в обмін на гарантії своєї безпеки з боку ядерних держав. Відповідну заяву оприлюднив Віктор Янукович на саміті з ядерної безпеки, який проходив 12-13 квітня у Вашингтоні.

Передбачається, що високозбагачений уран з України піде в Росію, а звідти буде привезено низькозбагачений уран, який буде використаний в наукових цілях.

У червні під конференції з роззброєння міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявить про необхідність підписання багатостороннього документа про гарантії безпеки неядерним державам, якою є і Україна.

Читайте також:

З України почали вивозити збройовий уран

Україна вимагатиме для себе гарантій безпеки від світу

У Європі вважають, що Янукович зробив "реальний внесок у світову безпеку"

Обама та Мєдвєдєв гарантують безпеку України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: