Китай пообіцяв не застосовувати ядерну зброю проти України

Україна підтвердила, що підтримує і в подальшому буде підтримувати політику "одного Китаю", а у відповідь Пекін підтвердив гарантії незастосування проти України ядерної зброї.

Китай підтвердив гарантії незастосування проти України ядерної зброї. Про це йдеться у спільній заяві між Україною та КНР, яка була підписана 2 вересня в Пекіні главами держав Віктором Януковичем та Ху Цзіньтао.

"Китайська сторона високо оцінює рішення української сторони позбутися в односторонньому порядку ядерної зброї та вступ України в статусі без'ядерної держави до "Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - йдеться у заяві.

Влада КНР підтвердила, що згідно із заявою китайського уряду від 1994 року, принципова позиція Китаю щодо незастосування ядерної зброї або загрози її застосування проти неядерних держав та без'ядерних зон поширюється на Україну.

"Сторони готові до проведення консультацій щодо подальшого посилення гарантій без'ядерної безпеки", - зазначено в документі.

Україна, зі свого боку, підтвердила, що підтримує і в подальшому буде підтримувати політику "одного Китаю" і виступає проти "незалежності Тайваню" в будь-якій формі. Зокрема, Київ не здійснюватиме жодних офіційних контактів з Тайванем.

"Українська сторона підтримує мирний розвиток відносин між берегами Тайванської протоки та справу мирного об'єднання Китаю, вважає тайванське питання виключно внутрішньою справою КНР", - наголошено в заяві.

Нагадаємо, з 1 по 5 вересня президент Віктор Янукович здійснює державний візит до Китаю та Гонконгу. Візит відбувається на запрошення голови КНР Ху Цзіньтао.

У Пекіні Янукович та Ху Цзіньтао підписали спільну заяву між Китайською Народною Республікою та Україною стосовно всебічного підвищення рівня китайсько-українських відносин дружби і співробітництва.

Читайте також:

Янукович домовився залучити 4 млрд доларів інвестицій з Китаю

Україна домовилася з Китаєм побудувати залізницю "Аеропорт "Бориспіль" - Київ"

Янукович тет-а-тет зустрівся із главою КНР

Що Янукович робитиме у Китаї (програма візиту)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: