Китайська гречка уже пливе до України

Перше судно з Китаю MSC Beryl з 504 тоннами гречаної крупи на борту прибуде до порту Одеси 5 квітня.

До України відправлена перша партія китайської гречки. Прибуття судна з 504 тоннами гречаної крупи очікується 5 квітня.

"Перше судно MSC Beryl з 504 тоннами гречаної крупи на борту відбуло з порту Дальян 9 березня 2011 року і, як очікується, увійде до порту Одеси 5 квітня 2011 року", - повідомили у Державній продовольчо-зерновій корпорації України.

Загалом, за даними корпорації, у березні до України буде поставлено 2 тисячі тонн китайської гречки, і ще стільки ж – у квітні.

Нагадаємо, за останній рік в Україні гречка подорожчала на 300%. Експерти пояснили таку динаміку зниженням врожаю та відсутністю в країні запасів цього продукту для боротьби з дефіцитом.

У зв'язку з цим Україна попередньо домовилася з Китаєм про експорт 20 тисяч тонн гречаної крупи, відпускна ціна якої, як очікується, становитиме 10-11 гривень за кілограм.

Разом з тим, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк попередив, що куплена в Китаї гречка відрізнятиметься від тієї, до якої звикли українці.

"Зрозуміло, що ця гречка відрізнятиметься, але не тому, що вона кормова, а тому що це інші сорти гречки. До того ж, ми підходимо до цього питання зважено і побачимо за першою партією, чи сприйме наш споживач цю продукцію. Потім робитимемо висновки", - сказав міністр.

Читайте також:

Азаров поклявся, що "гречаного" колапсу більше ніколи не буде

З їдальні Верховної ради зникла гречка

Китайської гречки вистачить по 250 грам на українця

Київська влада розказала, де купити дешеве борошно і гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: