Китайський експерт: Янукович демократичніший за Ющенка

На думку китайського експерта, Ющенко проводив більш прозахідний курс, і це викликало невдоволеність Кремля а президент Янукович - більш демократичний.

Президент Віктор Янукович прийшов до влади більш справедливим та демократичним шляхом, ніж його попередник ВІктор Ющенко завдяки "так званій Помаранчевій революції".

Таку думку висловив співробітник Центру з вивчення України при Інституті країн Східної Європи в КНР Чжу Хунгень.

За його словами, візит президента Віктора Януковича до Китаю відразу ж після поїздки до Німеччини відображає, що після приходу нової влади в Україні відбулося коректування зовнішньополітичного курсу. Візит до Китаю направлений на зміцнення політичної довіри.

"У політичному курсі Януковича спостерігається серйозна відмінність від курсу його попередників. Ющенко проводив більш прозахідний курс, і це викликало невдоволеність Кремля. Зараз керівництво України пішло на поліпшення відносин з Росією. Був досягнутий компроміс по Чорноморському флоту і розміщенню військово-морських баз. Також є нові переміщення з газових питань. Дії нового керівництва України послали недвозначний сигнал світовій спільноті про те, що Україна дотримуватиметься політики неприєднання до НАТО", - сказав Хунгень.

"На відміну від періоду, коли уряд очолювала пані Тимошенко, президентській команді вдалося налагодити достатньо ефективну взаємодію по лінії уряду, парламенту та інших владних структур", - підкреслив він.

Хунгень вважає, що важливу роль в українській політичній системі грає альянс Партії регіонів і Комуністичної партії України, а також низка інших політичних сил. Він упевнений, що українська політична система зараз стабільна.

"У відносинах України з іншими східно-європейськими країнами спостерігається відсталість і стагнація. Я вважаю, що це викликано недостатнім об'ємом інвестицій. Якщо ці інвестиції прийдуть до України, ми побачимо дуже швидке економічне зростання в цій країні. Це хороший шанс для китайських підприємств прийти в країну", - підкреслив співробітник Центру з вивчення України.

Нагадаємо, з 1 по 5 вересня президент Віктор Янукович здійснює державний візит до Китаю та Гонконгу. Візит відбувається на запрошення голови КНР Ху Цзіньтао.

Читайте також:

Янукович тет-а-тет зустрівся із главою КНР

Китай пообіцяв не застосовувати ядерну зброю проти України

Україна домовилася з Китаєм побудувати залізницю "Аеропорт "Бориспіль" - Київ"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: