Киянам дали можливість оплачувати "комуналку" через Інтернет

Жителі столиці віднедавна отримали змогу оплачувати комунальні платежі через систему portmone.com.ua.

Оплачувати комунальні послуги тепер можна через Інтернет, повідомив директор комунального підприємства "Головний інформаційно-обчислювальний центр" Станіслав Каплуненко.

"Ми активно працюємо з системою portmone.com.ua. Тому, якщо в споживача є можливість оплатити комунальні послуги через Інтернет, можна зробити це через зазначену систему незалежно від того, де перебуває платник", - зазначив Каплуненко.

За його словами, новий порядок оплати комунальних послуг вимагає перебудови не тільки профільного підприємства, а й банківських установ.

"Якщо раніше платежі надходили протягом місяця, то тепер вони сконцентровані в період з 5 до 20 числа. У зв'язку з цим ми звернулися до банків, щоб вони організували в ці дні додаткові робочі місця для того, щоб уникнути черг і прискорити процес обробки і прийому платежів", - сказав Каплуненко.

Також він зазначив, що оплачувати комунальні послуги можна через платіжні термінали.

"На сайті КМДА є розділ "Ваш дім", там можна знайти список банків і терміналів, які приймають електронні платежі без комісії. Причому, платити можна і в Київській області, і в інших регіонах. Єдиний нюанс, що термінали не видають здачі, але переплата лягає на особовий рахунок споживача", - додав директор комунального підприємства "Головний інформаційно-обчислювальний центр".

Нагадаємо, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк розповів про необхідність трансформації підходів у сфері реформування ЖКГ.

"Ми аналізуємо найкращі світові практики надання послуг ЖКГ та напрацьовуємо механізми залучення інвестицій на модернізацію систем. Як один з варіантів, ми бачимо формування єдиної тарифної політики за рахунок зниження собівартості послуг, а не підвищення тарифів. Тільки після проведення соціального аналізу для прогнозування впливу ціни на добробут громадян ми будемо схвалювати рішення", - зазначив глава Мінрегіону.

Як повідомлялось, у червні борг українців за житлово-комунальні послуги зменшився на 3,3%, або на 377 мільйонів гривень. На сьогодні він становить 10,7 мільярда грн.

Борг за опалення також зменшився на 188 млн грн до 5,2 млрд грн. Серед регіонів найбільша заборгованість за ці послуги - у Донецькій (943 млн грн), Дніпропетровській (822 млн грн) і Харківській (782 млн грн) областях.

Читайте також:

Українці заборгували ЖЕКам 11 мільярдів гривень

Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази

Комунальників зобов’язали робити перерахунки за неякісні послуги ЖКГ

МВФ незадоволений відмовою України підвищувати тарифи на газ та тепло

Депутати пропонують модернізувати ЖКГ за гроші населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: