Кияни будуть скидатися по 100 гривень на місяць на лікування

До кінця року киянам запропонують раз на місяць добровільно платити певну суму в лікарню, щоб у разі хвороби безкоштовно отримувати ліки, консультації та лежати в стаціонарі.

Вже на початку листопада в столиці з'явиться перша лікарняна каса - спрощений варіант медичного страхування. Відповідне ноу-хау запроваджує перший заступник мера Києва Олександр Попов.

Ідея лікарняної каси полягає в тому, що люди раз на місяць добровільно платять певну суму в лікарню, а у разі хвороби безкоштовно отримують ліки, консультації, аналізи, лежать в стаціонарі. Але лікуватися можна лише на заздалегідь прописану в договорі суму.

Перша каса відкриється при міській лікарні №1, що на Харківському шосе, 121. "Через півтора-два місяці ми зможемо зареєструвати членів каси. Для цього вони повинні прийти до нас і підписати договір, ну і заплатити внесок. Спочатку каса працюватиме тільки для жителів району", - розповів головлікар лікарні Ігор Чермак.

Точно сказати, скільки треба буде заплатити, він поки не може. За його словами, ймовірно щомісячний внесок може скласти 100 грн (1200 грн на рік) з однієї людини, а ліміт на лікування - 3500 грн на рік. Пенсіонерам і малозабезпеченим запропонують платити втричі менше (близько 30 грн), але й ліміт на стільки ж скоротиться.

Для порівняння, економ-програми в приватних страхових компаніях коштують клієнтам 200-250 грн на місяць, але за ці гроші вони можуть розраховувати на допомогу у розмірі 8-11 тис грн на рік. Сюди входить невідкладна допомога в різних держклініках.

У випадку з лікарняною касою пацієнтові запропонують обслуговування в конкретній клініці, при якій існує ця сама каса. Людина повинна буде піти до терапевта (виписка від іншого лікаря не підійде), а той вже визначить її подальше лікування і випише ліки.

Розцінки на послуги будуть такі самі, які нині існують для "платних" хворих. Наприклад, УЗІ - близько 100 грн, МРТ - 300 грн. "Ми вже готуємо фахівців, яких закріпимо за касою, вони проводитимуть огляд хворих і робитимуть їм призначення", - розповів Чермак.
У прес-службі КМДА сказали, що до кінця року лікарняні каси запрацюють в більшості медустанов міста. Але підкреслюють: каса - справа виключно добровільна, тому говорити, що столичну медицину роблять платною, не можна.

Практикуючі лікарі відносяться до ідеї неоднозначно. "З одного боку, людина почуває себе захищеною: якщо захворіє, їй точно нададуть допомогу в потрібному обсязі. Але тут дуже багато лазівок для зловживання. Лікарі отримуватимуть зарплату з цієї каси, тобто спробують заощадити - виписувати дешевші ліки, наприклад. Проконтролювати їх буде нереально. Крім того, пацієнт вимушений буде обслуговуватися тільки в одній лікарні. А якщо там лікар не найкращий? Це має сенс, якщо каси запрацюють по усьому місту", - пояснив терапевт однієї з київських поліклінік.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Зиновій Митник стверджує, що в Україні потрібно ввести платну медицину, таким чином вивівши з тіні факт плати за медичні послуги.

Читайте також:

Медицину в Україні зроблять платною

В Україні лікується на 13 мільйонів людей більше, ніж проживає

Українців не примушуватимуть ходити на медогляд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: