Кияни не готові переїжджати через кризу

Більшість мешканців столиці не готові міняти місце проживання навіть за відсутності високого заробітку.

Зміна місця проживання заради роботи не дуже приваблива для працюючих киян у віці від 18 до 62 років. Навіть в умовах тотального безробіття змусити співробітників компаній мігрувати можуть відчутно вища зарплатня і забезпечення житлом. Такі результати опитування, проведеного для "Інвестгазети".

Про зміну місця мешкання у пошуках нових кар'єрних можливостей замислюються лише 22% опитаних. Мабуть тому, що пропозиції відносно працевлаштування в регіонах і за кордоном отримували лише 16%. У 50% випадків ініціатори цих запрошень – родичі і друзі, 25% – працедавці, останні – хедхантери і бізнес-партнери. Причому можливість пошуку роботи за кордоном розглядають лише 5% респондентів.

Останні замислюються лише про внутрішню трудову міграцію. Спонукає або може змусити кадри до переїзду низька зарплата (26% опитаних), непотрібність фахівців їх профілю (21%), економічна криза (17%), погана екологія (16%), бажання змін (14%) і в останню чергу – відсутність власного житла в столиці (6%).

Як констатують експерти в питаннях трудової міграції, більш схильні до внутрішньої міграції як в рамках свого регіону, так і на більші відстані молоді, необтяжені родинними обов'язками чоловіки, не мешканці столиці (чим і пояснюється настільки категоричне "ні" міграції, озвучене більшістю киян).

Важко і практично завжди не на користь переїзду приймають рішення родинні респонденти з дітьми (особливо жінки) і люди віком понад 50 років, для яких особливого значення набуває звично-комфортне "місце існування" і влаштований побут.

Шляхом телефонного опитування в кінці лютого було зібрано 480 думок відносно динаміки трудової міграції і мотивів до неї під час кризи.

Цікаво, що в сусідній Росії на початку минулого місяця держава і бізнес запропонували вирішувати проблему зайнятості громадян, що залишилися без роботи, стимулюючи внутрішню міграцію. Там підрахували, що структурний дисбаланс безробіття в різних регіонах країни дозволяє працевлаштувати приблизно 600 000 людей, перерозподіливши їх по території держави. У результаті федеральна служба по праці (Роструд) підписала дві угоди з підтримки зайнятості – з адміністраціями Красноярського краю і Ярославської області.

Читайте також:

Зростання безробіття в Україні зупинилося

З 2000 року з України виїхали 1,5 млн. заробітчан

В США найвищий рівень безробіття за 25 років

Нью-Йорк названо найгіршим містом для безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: