Кияни побилися з ченцями за свої будинки

Мешканці Китаївої пустині звинуватили ченців у захопленні будинку 20-річного юнака. Конфлікт трохи не переріс у бійку.

У Китаївській пустині - монастирі у Китаєві, підпорядкованому Києво-Печерській лаврі, - сталася сутичка між ченцями та місцевими мешканцями.

Останні намагалися відвоювати у Свято-Троїцького чоловічого монастиря, розташованого в Голосіївському районі Києва, будинок.

Споруда за документами належить 20-річному юнакові, але півроку тому її захопили монахи. У будинку, який став причиною конфлікту, жила жінка, яка загинули при загадкових обставин. Її знайшли в оселі з обгорілим обличчям.

"У неї було обгоріле тільки обличчя, і обгоріла підлога, але сам будинок не був обгорілий. До того ж, в будинку була знесена решітка", - розповів син загиблої жінки Олександр Калашников.

Правоохоронці констатували нещасний випадок. А за день на поминальному обіді хлопець утратив і житло. Прямо під час поминок монахи викинули з будинку разом з речами.

Близько сотні мешканців району вступилися за хлопця, вибили двері і завели законного, на їхню думку власника, всередину. Священнослужителі намагалися не пустити розлючених мешканців. Сталася потасовка.

Представник монастиря повідомив, що у 2002 році монастирю наказом Кабмін був переданий весь монастирський цілісний комплекс, у тому числі житлові будинки. Ченці запевнили, що мають всю відповідну документацію.

Чотири століття тому в цій мальовничій місцині був монастир, за радянських часів – інститути бджолярства і біозахисту рослин із будинками для працівників. Кабмін сім років тому поновив історичну справедливість, і Мінагрополітики передало землі на баланс українській православній церкві Московського патріархату, із будинками які визначили як нежитлові.

Вже за кілька місяців районна рада поновила справедливість в інший бік і повернула будинки в комунальну власність.

Намісник монастиря впевнений, що рішення районної ради не може скасувати постанови Кабміну. За словами церковнослужителів, про жило для мешканців будинків повинна поклопотатися держава. Про існування ж конкретного хлопця в осадженому будинку вони взагалі не знали, навіть, коли прописували туди ченців.

Тепер пропонують усім прописаним – Сашкові і ченцям - жити разом. І звертатимуться до Генпрокуратури, щоби покарали і самоуправців, і правоохоронців, що тих захищали. Розібратися у справі може тільки суд.

Читайте також:

Від забудови на території Софії киян відганяли сльозогінним газом

Сутички через візит патріарха Кирила

Кияни проти незаконної забудівлі Софії

Київрада забрала 31 земельну ділянку (повний перелік)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: