Кияни ризикують позбавитися права обирати мера

Новий закон про столицю передбачає відмову від прямих виборів мера, замість нього керуватимуть голови міськадміністрацій, призначені президентом. Поки що спірний законопроект уряд відправив на доопрацювання.

Законопроект "Про столицю", який відправив на доопрацювання Кабмін, передбачає призначення голови міської адміністрації президентом і відмову від прямих виборів мера.

Затвердження законопроекту про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ" було внесено до порядку денного засідання Кабміну 7 квітня першим пунктом, проте схвалити документ уряду не вдалося.

Як випливає з пояснювальної записки, головне нововведення закону - скасування посад мера Києва і секретаря Київради і створення замість них посад голови та заступників голови міської ради, які будуть обиратися на засіданні Київради з числа її депутатів.

Повноваження керівника виконавчої влади переходять до голови Київської міськдержадміністрації (КМДА), якого пропонується призначати указом президента за поданням Кабміну. Передбачається, що голова КМДА буде керувати також виконкомом Київради. Фактично це означає відмову від прямих виборів керівника міста.

"Мотив законопроекту очевидний. Партії регіонів потрібно отримати всю повноту влади в країні, а для завершення картини їм не вистачає тільки Києва", - вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов .

"У Партії регіонів немає кандидата, який би міг перемогти на всенародних виборах, а в Київраді вирішити питання набагато легше - технологія "тушок" вже відпрацьована", - сказав він.

Тим часом у Партії регіонів ці пропозиції сприйняли неоднозначно. Так, глава київської міської організації ПР народний депутат Василь Горбаль заявив, що виступає проти скасування всенародних виборів мера.

"Мені дуже не подобається, що дискусія про систему влади в Києві в нас пов'язана з особистістю чинного мера. Свого часу ми вже робили таку помилку, прийнявши закон "Про столицю" під конкретну людину - мера Олександра Омельченка".

Як пояснив прес-секретар прем'єр-міністра Віталій Лук'яненко, у членів уряду виявилися "різні підходи і різні бачення" запропонованого документа. Він також додав, що при доопрацюванні проекту його автори повинні будуть врахувати думку киян.

Окремо Лук'яненко зазначив, що прем'єр як і раніше налаштований на зміну системи влади в столиці, оскільки незадоволений результатами роботи нинішнього керівництва.

Горбаль не бачить проблеми в тому, що всередині його партії немає єдиної думки з приводу системи управління в столиці. За його словами, одночасно розглядаються питання про модель влади в Києві і про систему виборів до місцевих рад.

"Упевнений, що до літа обидва ці закону будуть прийняті в першому читанні, а у вересні ми поставимо крапку і приймемо їх в цілому", - заявив народний депутат.

Нагадаємо, раніше прем'єр дав меру столиці Леоніду Черновецькому три місяці на наведення порядку у місті. Тоді Азаров попередив, якщо за цей час ситуація не покращиться, то "доведеться вживати більш жорсткі заходи".

Черновецький може втратити свою посаду глави Київської міськдержадміністрації. Про це заявив регіонал Володимир Рибак.

За його словами, Черновецькому на зустрічі в Кабміні сказали: "якщо не наведеш порядок – будуть вжиті найжорстокіші заходи. Аж до дострокових виборів".

Читайте також:

БЮТ: Черновецький віддає 100 га в Конча-Заспі аферистам

Законопроект про обмеження влади Черновецького відправили на доопрацювання

Регіонали: Довгий краще управляє за Черновецького

У Черновецького заберуть половину повноважень
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: