Кияни згадали жертв Бабиного Яру у 70-ту річницю трагедії

Сьогодні кияни згадують жертв масових розстрілів у Бабиному Яру у передмісті Києва за роки німецької окупації під час Другої світової війни.

Президент України Віктор Янукович звернувся до українців у зв'язку з 70-ми роковинами трагедії Бабиного Яру. Про це УНН повідомили у прес-службі глави держави.

"Уже 70 літ минуло з того часу, коли восени 1941 року в Бабиному Яру окупованого Києва розпочалися масові розстріли мирного населення. Тисячі осіб різних національностей прийняли мученицьку смерть на цих схилах. Наш народ пройшов через багато страждань, пережив Голодомор та виніс тягар Великої Вітчизняної війни. Бабин Яр був однією із найжахливіших трагедій минулого століття. Важко осягнути те, що відбулося у Бабиному Яру. Важко знайти слова, щоб виразити усю глибину нашого співчуття та скорботи", - ідеться у заяві Януковича.

Президент також наголосив, що на сьогоднішній день Україна будує суспільство на основі принципів демократії, гуманізму, толерантності та соціальної справедливості. У ньому немає місця для расового насилля та агресії.

"Шовінізм, ксенофобію та нетерпимість не можна побороти тільки силовими методами чи політикою. Боротьба з цим злом має проходити через душу кожного з нас.Час все більше віддаляє нас від тих страшних подій. Але пам'ять жива. Пам'ять священна", - ідеться у зверненні.

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

ВідеоВ Києві згадали жертв Бабиного Яру у 70-ту річницю трагедії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: