Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Киянин сам склав 3D-принтер і друкує на ньому захисні маски-екрани для медиків

Киянин сам склав 3D-принтер і друкує на ньому захисні маски-екрани для медиків

Лікарі інфекційних відділень тестують такі захисні щитки майже місяць

Киянин Едуард Чкан вирішив допомогти тим, хто на передовій у боротьбі з епідемією і на власноруч зібраному 3D-принтері друкує захисні екрани і безкоштовно передає нашим медпрацівникам, йдеться в ТСН.16.45.

Найголовніший елемент захисного щитка Едуард друкує на 3D-принтері в своїй квартирі - обруч буде готовий за 60 хвилин. 3D-принтер чоловік створив сам кілька місяців тому. Після того, як пережив складну операцію на головному мозку. Пухлину видалили, Едуард отримав інвалідність, але рук не склав, а навпаки, каже, в нього відкрилося друге дихання.

В Інтернеті він начитався, як зібрати принтер, на якому можна друкувати деталі. А з початком карантину Едуард захотів допомагати медикам. Адже з першого дня епідемії їм не вистачало засобів захисту. Про ідею розповів дружині. Відтоді вона контактує з лікарнями. «Ці щитки лікарі дуже люблять, замовили по кілька партій багато лікарень, тому що вони легкі, можна дезінфікувати», - каже жінка.

Лікарі інфекційних відділень тестують такі захисні щитки майже місяць. За квітень вони отримали 3500 одиниць. Уже другу партію забрали в амбулаторію Голосіївського району. «Вони дуже класні, легкі, тому отримали ще одну партію для використання нашими співробітниками», - каже  завідувач філії №4 КМДЦ Голосіївського району Анатолій Вільгаш.

Саме ці екрани називають найкращими, бо легкі - лише 17 грамів. Але тепер в Едуарда з`явилася нова мрія - налагодити виробництво аерозольних боксів для захисту медпрацівників під час підключення ШВЛ.

Першими 5 таких боксів отримали лікарі дитячого інфекційного відділення в Києві. Іще 90 замовили інфекціоністи з усієї країни.

Кореспондентка Наталя Островська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції