Киянина госпіталізували з підозрою на свинячий грип

Наразі хворий перебуває під особливим спостереженням консиліуму лікарів. Його стан покращився.

У Києві госпіталізували з підозрою на грип А/H1N1 (свинячий грип) громадянина України, який прилетів зі Сполучених Штатів.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, 29 травня зареєстровано звернення за медичною допомогою хворого, який прибув до аеропорту "Бориспіль" з Нью-Йорку. Захворілий є громадянином України, який протягом останніх 2-х років жив та працював у США. На борту літака та під час медичного огляду в київському аеропорту скарг на погане самопочуття від пасажирів не надходило.

В аеропорту "Бориспіль" особу, що прибула, зустрічав товариш, якому по дорозі додому приїжджий поскаржився на головний біль та міальгію (біль у м’язах). Товариш доправив захворілого до однієї з київських лікарень, яка в свою чергу каретою швидкої допомоги спрямувала до боксу інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні, що визначена для госпіталізації хворих з підозрою на вірус грипу A/H1N1.

З дотриманням всіх запобіжних заходів хворого оглянули завідуючий інфекційним відділенням, ЛОР-лікар та взято матеріал для дослідження. Зразки аналізу доставлено до вірусологічної лабораторії, де вони знаходяться на вивченні.

Хворий перебуває під особливим спостереженням консиліуму лікарів, проходить курс лікування. Його стан покращився, середньої важкості.

Станом на 12.00 30 травня встановлені контактні особи, які перебували поряд з захворілим у літаку та триває їх медичне спостереження, яке продовжиться до 7 днів.

Особи, що були в безпосередньому контакті (друг, водій таксі) – ізольовані та обстежені. Станом на 30 травня у них не виявлено ознак будь-якого захворювання, результати лабораторних аналізів – в стадії дослідження.

Вся робота по обстеженню хворого та осіб з підозрою на захворювання відбувається з суворим дотриманням протиепідемічного режиму та у відповідності до вимог, визначених Оперативним штабом за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я України поінформувало представництво Європейського бюро ВООЗ в Україні про випадок з підозрою на захворювання на грип A/H1N1 в Україні. Паралельно з дослідженнями в Україні, відповідні зразки будуть направлені до ВООЗ для здійснення лабораторної діагностики, яка підтвердить чи спростує наявність вірусу А/H1N1 в Україні.

Читайте також:

У Мексиці туристів забезпечуватимуть страховкою від свинячого грипу 

Свинячий грип ув'язнив 2 тис. пасажирів круїзного лайнера

Росія створила ліки від свинячого грипу

У Росії зафіксовано другий випадок захворювання грипом A/H1N1

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: