Києву не вистачить електроенергії

Споживання електроенергії у столиці щороку збільшується на 6-7%. З такими темпами, у разі, якщо не вжити заходів, дефіцит електроенергії може виникнути уже за 1-2 роки

Київ може зіткнутися з дефіцитом електроенергії вже за 1-2 роки. Про це заявив голова Національної комісії з регулювання електроенергії (НКРЕ) Сергій Тітенко. За його словами, споживання електроенергії у столиці щороку збільшується на 6-7%. З такими темпами, у разі, якщо не вжити заходів, дефіцит електроенергії може виникнути уже за 1-2 роки.

Щоб уникнути цієї ситуації, в Києві необхідно збудувати електростанції сумарною потужністю 200 МВт, сказав С.Тітенко. І додав, що вартість цього проекту становитиме майже 2 млрд дол. Наразі, за інформацією голови НКРЕ, київська міська влада та Міністерство палива та енергетики уже працюють над залученням цих коштів. Найімовірніше нові електростанції у столиці будуватимуться за рахунок кредитів, узятих в комерційних банків. На думку С.Тітенка, найдоцільніше з цією метою брати довгострокові позики, строком не менше, ніж на 15 років.

Тим часом, у деяких районах столиці уже спостерігаються проблеми з підключення до електромереж комерційних об'єктів, які споживають багато електроенергії. Наразі, за словами С.Тітенка, уряд має намір посилити контроль за процесом підключення споживачів до ліній електромереж, і водночас спростити цю процедуру. Голова НКРЕ заявив, що Кабінет міністрів України ухвалить відповідну постанову вже сьогодні. Серед її пунктів: заборона користуватись електроенергією без приладів обліку, надання можливості споживачам самим обирати тариф, за яким вони оплачуватимуть електроенергію. Зокрема, передбачається спростити процедуру отримання дозволу на трьохфазні та зональні прилади обліку. На сьогодні, зазначив С.Тітенко, споживачі, які стикаються з необхідністю підключити такі прилади, часто отримують відмову від енергопостачальних компаній. Також постанова передбачатиме для приватних підприємців та фізичних осіб встановлення додаткового приладу обліку в разі, якщо вони використовують електроенергію у комерційних цілях.

Незабаром процедура підключення споживачів до електричних мереж стане не лише спрощеною, але й оплачуваною, заявив голова НКРЕ. За його словами, комісія уже готує постанову, яка регламентуватиме вартість такого підключення. Критеріями визначення вартості будуть як потужність об"єкта, так і регіон його розташування і віддаленість від магістральних ліній електропередач. Очікується, що ця постанова буде ухвалена за місяць.

Нагадаємо, на сьогодні підключення до мереж споживачів на лініях 0,4 КВ відбувається безкоштовно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: