Києву вже не загрожує затоплення через паводок

Фахівці впевнені, що загроза сильного паводку в столиці вже минула, а рівень води в Дніпрі буде таким самим, як минулого року.

Загроза сильного весняного паводку і затоплення Києва вже минула, вважає начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Віталій Пшеничний.

За його словами, паводок цієї весни в столиці буде на рівні минулого року.

"Потопу, швидше за все, вже не буде. За нашими новими прогнозами, вода в Дніпрі підніметься максимум до позначки 93,5 м, хоча критична - це 94,15. Запас - 65 см. Паводок буде, як минулого року. Про те, що він був, люди взагалі знають?", - сказав Пшеничний.

За його словами, вода з Росії дійде до України в повному обсягу вже 15 квітня. "Але в нашому водосховищі є маса вільного для неї місця - 1,1 км. куб.", - сказав він.

Науковці також розділяють цю точку зору.

"Вода з Росії до нас вже прийшла, але спуск води в Київському і Канівському водосховищах врятував ситуацію. Через це висока вода в Прип’яті, Десні і Дніпрі, на щастя, не співпала", - зазначив директор науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем Анатолій Яцик.

Він прогнозує, що вода в Дніпрі підніметься 18-20 квітня. "Але цього кияни і дачники взагалі не відчують, так що питання евакуації вже не стоїть", - сказав він.

Також не слід хвилюватися цього року мешканцям паводконебезпечних районів - Осокорків і Вишеньок. І це, незважаючи на те, що, наприклад, у Вишеньках неозброєним оком видно розливи Дніпра.

Мешканці Осокорків, які живуть тут вже більше 10 років, упевнені, що потопу на цій території не буде, оскільки води зараз менше, ніж було навіть минулого року.

У Вишеньках розповіли, що завжди судять про можливі рівні затоплення за захисними шлюзами, які розташовані вздовж основної дороги. Жителі запевняють, що там ще приблизно 30 см не вистачає до літнього рівня.

Нагадаємо,  міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич заявив, що підняття рівня води в річках до рівня, який загрожує підтопленням населеним пунктам, очікується з 10 квітня.

"Підняття рівня води буде нести загрозу в руслі ріки Десна Чернігівської області. Також є можливість підтоплення населених пунктів Правобережжя в районі Чапаєвки, існує ймовірність підтоплення району Осокорки в Києві і кількох населених пунктів Лівобережжя", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що весняна повінь в Україні може стати найбільшою за останні 30 років через велику кількість опадів, що випали взимку. Зокрема, влада Києва вже почала готувати плани евакуації населення на випадок сильного паводку.

У Києві підтоплення прогнозувалося в Дарницькому, Дніпровському, Деснянському та Подільському районам.

Читайте також:

Весняний паводок розпочнеться 10 квітня

Києву не вистачить техніки для порятунку від повені

Київське водоймище витримає пік паводків

Весняний паводок затопив Кременчук 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: