Києву відключать газ за борги. Є загроза аварій

Крім столиці, борги якої за газ склали більше 600 мільйонів гривень, від блакитного палива відключають більше 10 теплокомуненерго.

Компанія "Газ України" доручила Державній інспекції з енергозбереження і регіональним підприємствам з газопостачання і газифікації відключити від блакитного палива теплокомуненерго, яким через значну заборгованість не виділені планові ресурси природного газу.

"Нафтогаз України" звинуватив керівництво місцевих органів влади і підприємств комунальної теплоенергетики, котрі мають великі борги, в зриві оплати газу, спожитого з початку опалювального сезону (з 1 жовтня 2008 року).

Станом на 15 червня заборгованість підприємств ТКЕ за газ, спожитий з початку опалювального сезону, становить 3,464 мільярда гривень. Рівень оплати за блакитне паливо становить 60%.

Найбільшу заборгованість накопичили підприємства ТКЕ Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Луганської, Запорізької, Одеської, Київської, Черкаської областей, а також Криму.

Значними є також борги перед "Нафтогазом" підприємств ТКЕ Чернігівської, Полтавської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької, Сумської, Херсонської, Івано-Франківської, Волинської, Кіровоградської, Тернопільської, Закарпатської областей і міста Севастополя.

Заборгованість "Київенерго" вже становить 601,5 мільйона гривень.

У "Нафтогазі" заявили, що численні попередження про майбутнє відключення блакитного палива не мали дії. В той же час, борги регіонів ускладнюють розрахунки України з російським "Газпромом".

Серед підприємств ТКЕ, яким не виділені планові ресурси природного газу і яких, відповідно, доручено відключити від газопостачання: АЕК "Київенерго", "Кримтеплокомуненерго", "Донецьктеплокомуненерго", "Криворізька теплоцентраль", "Севтеплоенерго", "Комуненергія" (м. Рівне), "Луцьктеплоенерго", "Уж-тепло", "Тепловоденергія" (Хмельницька обл.), "Дніпротеплоенерго", "Полтаватеплоенерго".

Разом із тим, у вівторок, 16 червня, о 15:00 Державна компанія "Укртрансгаз" почала знижувати вихідний тиск газу через газорозподільні станції (ГРС) київського кільця.

За повідомленням прес-служби компанії "Київгаз", у такий спосіб "Укртрансгаз", за дорученням НАК "Нафтогаз України", приводить споживання блакитного палива в місті до виділених постачальниками обсягів.

До відповідних кроків енергетична компанія "Газ України" вдалася через те, що станом на 15 червня, "Київенерго" не має виділених обсягів газу.

У "Київгазі" також повідомили, що через подальше зниження вихідного тиску ГРС київського кільця споживачі, які мають достатню кількість виділених обсягів газу, можуть його недоотримати. Також зниження тиску може призвести до виникнення аварійних ситуацій в газових мережах Києва.

З метою запобігання виникнення аварій, а також забезпечення в повному обсязі транспортування газу споживачам, яким постачальники виділили достатню кількість блакитного палива, "Київгаз" вживає всіх необхідних заходів, але його можливостей для цього може не вистачити.

Нагадаємо, 15 червня столичні газовики попередили, що через борги Київ на все літо може залишитися без гарячої води.

Зараз столиця винна компанії "Газ України" 590 мільйонів доларів за спожитий газ.

Читайте також:

Київ на все літо залишиться без гарячої води через борги

З Нового року газ для українців подорожчає

"Газпром": Україна припинила закачувати газ у підземні сховища

Тимошенко вимагає в Європи грошей на "спільне газове щастя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: