"Київенерго" помститься "Нафтогазу", відключивши киянам гарячу воду

Столичні енергетики вимагають від "Нафтогазу" не обмежувати їм обсяги постачання палива, а від мерії - компенсувати збитки від низьких тарифів. Інакше киянам відключать гарячу воду.

Акціонерна компанія "Київенерго" попередила, що мешканці столиці можуть залишитися без гарячого водопостачання. За інформацією комунальників, це може статися в разі, якщо міська влада та НАК "Нафтогаз України" не будуть дотримуватися вимог Меморандуму про стабільність енергопостачання в опалювальний сезон 2009-2010 років.

Нагадаємо, минулого тижня газові компанії почали знижувати обсяги поставок газу "Київенерго".Це було зроблено всупереч підписаному восени 2009 року меморандуму, згідно з яким  "Київенерго" мало отримувати стабільні газу протягом опалювального періоду та розраховується за нього пропорційно коштами, які надходять від КМДА з компенсації різниці між чинними тарифами на тепло та вартості його виробництва. Меморандум був укладений задля зниження комунальних тарифів у місті.

"Подальший розвиток подій залежить від газопостачальника. Якщо тиск газу на ТЕЦ знизиться до мінімально можливого рівня, компанія не виключає, що може повторитися ситуація минулого опалювального сезону, коли через брак палива споживачі не отримали гарячу воду, а "Київенерго" - прибуток" , - заявив фінансовий директор компанії Михайло Уткін.

Він також підкреслив, що компанія, зі свого боку, виконує всі зобов'язання щодо Меморандуму. За словами Уткіна, борг "Київенерго" перед постачальниками за газ для виробництва тепла становить 1 мільярд 752 мільйони гривень.

При цьому, борг міського бюджету перед енергокомпанією з компенсації різниці між тарифами на теплову енергію і вартістю її виробництва, через який енергетики не можуть розплатитися за паливо, станом на 1 березня досяг 1 мільярда 690 мільйонів гривень. Борг споживачів теплової енергії перед АК "Київенерго" складає 1,4 мільярда гривень, електрики - 886 мільйонів гривень.

"Оплата заборгованості "Київенерго" за паливо перед газопостачальниками можлива тільки після сплати боргу КМДА або при використанні дієвих механізмів взаєморозрахунків. Ми готові до будь-яких дієвих схем, і зараз ніщо не заважає урядовим організаціям їх ввести замість порушення умов Меморандуму", - додав представник "Київенерго".

Зараз на ТЕЦ АК "Київенерго" в повній мірі використовується весь обсяг газу, який подається від газопостачальних організацій. Таким чином, споживачі отримують теплову енергію пропорційно до рівня поставок "блакитного палива", відзначають в компанії.

АК "Київенерго" офіційним листом проінформувала Київську міськдержадміністрацію про складну ситуацію та попросила втрутитися у вирішення питання постачання газу на столичні ТЕЦ.

ТЕЦ-5 забезпечує гаряче водопостачання та централізоване опалення 2877 житлових будинків, 122 лікувальних закладів, 117 дитячих садів, 108 шкіл, 2117 відомств житлових масивів "Харківський", "Позняки", "Осокорки", "Русанівка", "Березняки", "Теремки ".

ТЕЦ-6 забезпечує гаряче водопостачання та централізоване опалення 2118 житлових будинків, 62 лікувальних закладів, 159 дитячих садів, 125 шкіл, 1393 відомств житлових масивів "Троєщина", "Лісовий", "Воскресенка", "Оболонь", "Куренівка", "Виноградар", "Поділ ".

Читайте також:

100 будинків у Києві залишилися без тепла і гарячої води

За місяць борг населення за послуги ЖКГ збільшився більше, ніж на мільярд гривень

Вартість гарячої води для киян планують збільшити вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: