Київ: ЧФ Росії продовжує порушувати закони України

Вітчизняне МЗС висловило обурення фактом затримання українських судових виконавців представниками Чорноморського флоту Росії.

Чорноморський флот Росії продовжує грубо порушувати законодавство України та базові двосторонні угоди, заявили у вітчизняному Міністерстві закордонних справ.

"Інцидент із затриманням судових виконавців Державної виконавчої служби, яким не дали виконати рішення Господарського суду Севастополя, є черговим прикладом перекручування фактів з боку ЧФ РФ і бажанням звинуватити в ескалації конфлікту українську сторону", - підкреслив представник МЗС.

За його словами, ЧФ Росії намагається представити цей конфлікт, як чергове захоплення свого об'єкту. "В той же час, обурене командування російського флоту ні словом не обмовилося, що це об'єкт гідрографії, який перебуває в суборенді, а намагається представити справу так, нібито українські представники намагаються проникнути на територію військової частини ЧФ РФ і вилучити об'єкт, що належить йому, що далеко від істини", - також наголосив він.

Представник МЗС пояснив, що є рішення Господарського суду, яке стосується цього об'єкту, а значить, представники російського флоту повинні виконувати вирішення українських органів влади.

"І якщо ЧФ РФ не визнає це рішення суду, то як розцінювати, що вони самі неодноразово оскаржили позови української сторони в цьому ж суді? Виходить, що вигідні для себе рішення ЧФ РФ виконує, в інших випадках - звинувачує Україну в незаконних діях", - підкреслило джерело в дипломатичному відомстві.

Співрозмовник додав, що представникам Чорноморського флоту вигідно застосовувати подвійні стандарти відносно України. "У базових угодах записано, що ЧФ РФ повинен дотримуватися законодавства України. Даний же інцидент показує, що українські закони для ЧФ РФ - не писані" - звернув він увагу.

В той же час український дипломат відзначив, що "відмовка" стосовно того, що в Чорноморському флоті не знають про судові рішення, є вже звичним приводом для того, щоб не виконувати ці рішення.

Нагадаємо, напередодні російські військовослужбовці затримали в Севастополі українських судових виконавців, які, на думку командування флоту, "незаконно проникли на територію військової частини ЧФ РФ".

За повідомленням прес-служби російського флоту, судові уповноважені вимагали передати їм один зі знаків у районі Херсонеського маяка, спираючись на відповідне судове рішення. Після висунення вимоги моряки їх затримали. З приводу дій українських судових виконавців керівництво ЧФ РФ висловило обурення.

Читайте також:

Російські моряки ЧФ затримали українських судових виконавців

Севастополь вимагає з держбюджету гроші за базування ЧФ Росії

У Криму затримали моряків ЧФ Росії з вантажем крилатих ракет

Богословська вимагає поділити Севастополь між Україною та Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: