Київ хочуть позбавити статусу обласного центру

Губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк вважає за необхідне перенести адміністративний центр області з Києва до іншого міста для розвитку місцевої економіки.

Губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк запропонував перенести адміністративний центр регіону з міста Києва задля збільшення інвестицій в економіку області.

"В області - актуальна проблема відсутності адміністративного центру. З цього питання я хочу вийти з пропозицією до президента, тому що область від цього має тільки шкоду", - сказав Присяжнюк під час зустрічі з представниками громадських організацій Київщини.

Він зазначив, що податок з транспортних засобів надходить не в бюджет області, а в Київ, у регіоні залишається лише 30% коштів. Крім того, більшість людей, які живуть у Київській області, а працюють у Києві, податки також платять у бюджет столиці. Те ж саме стосується й підприємств, які зареєстровані у Києві, але працюють в області.

За словами глави ОДА, на Київщині не має розвитку банківська система у зв'язку з тим, що всі банки розташовані в Києві.

"Залучення прямих інвестицій має великі труднощі. Якби область мала свій обласний центр, багато питань вирішувалося б по-іншому", - впевнений губернатор.

Крім того, на його думку, органи державної влади та правоохоронні органи у своїй роботі прив'язані до центральних органів влади.

"На сьогодні вони не в повній мірі виконують ту роботу, яка потрібна для організації і виконання у повній мірі тих завдань, які ставить президент", - наголосив Присяжнюк.

Він також додав, що після його доповіді президент Віктор Янукович видав указ, яким регулюється призначення представниками центральних органів влади обласних керівників. Зокрема, цим указом забороняється одноосібне їх призначення. За словами Присяжнюка, цей указ діє вже майже тиждень.

Також губернатор повідомив, що у 2009 році бюджет Київської області було недовиконано на 200 мільйонів гривень.

Читайте також:

У Київській облраді створена нова більшість

Київ та Севастополь стали лідерами за рівнем інфляції

Київрада виділила Піскуну 10 соток елітної землі

Недобудований міст у Києві віддали в користування Януковичу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: