Київ і Москва швидкими темпами готують угоду по делімітації Керченської протоки

Україна пропонує, щоб делімітація морського кордону проходила відповідно до лінії, позначеної на радянських картах.

Україна і Російська Федерація прискореними темпами готують угоду про делімітацію Керченської протоки, пише "Дзеркало тижня".

Як повідомляє джерело видання, сторони хочуть підготувати угоду про делімітацію до 17 травня, але вірогідність того, що під час візиту Мєдвєдєва до Києва даний договір ще не буде підписаний, залишається вельми високою.

В цій угоді Київ пропонує, щоб делімітація українсько-російської морського кордону проходила відповідно до лінії, позначеної на радянських картах. Це означає, що Керчь-Єникальський канал знаходитиметься в українській частці Керченської протоки. При цьому Україна гарантує свободу судноплавства російським кораблям. А для експлуатації каналу буде створена спільна корпорація.

Плани створити комісію з питань сумісної експлуатації каналу не викликали захоплень у асоціації лоцманів України. Її президент Віктор Бездольний вже заявив, що оскільки канал знаходиться на балансі українського господарюючого суб'єкта, саме Керченський порт несе всю відповідальність у сфері безпеки мореплавання.

В той же час "комісія, навіть міжнародна, не будучи по суті, господарюючим суб'єктом, не має права втручатися в господарську діяльність українського підприємства, а також виконувати функції української виконавчої влади. Тому теза про сумісну експлуатацію Керчь-Єникальського каналу якоїсь сумісної комісії не відповідає національному і міжнародному праву".

Зараз Керчь-Єникальський канал перебуває на балансі Керченського морського торгового порту, а лоцманську проводку судів здійснює наше державне підприємство Дельта-Лоцман. За даними массмедіа, загальний дохід від використання іноземними кораблями каналу складає 80-100 млн доларів, при цьому частка росіян - близько 15 млн доларів.

Нагадаємо, Дмитро Мєдвєдєв прибуде з дводенним візитом до Києва 17 травня. Разом із тим, Україна і Росія вже підготували документ щодо розподілу сухопутного кордону між двома державами.

Читайте також:

Янукович і Мєдвєдєв у Києві будуть ділити кордони

Росія заявила, що поділила сухопутний кордон з Україною

Мєдвєдєв доручив підготувати план розвитку бази ЧФ РФ у Севастополі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: