Київ накриє хвиля вихідців з Донбасу

Прихід до влади Януковича спричинить переїзд до столиці великої кількості його земляків зі сходу України.

Ключові місця в уряді і держкомітетах президент Віктор Янукович часто віддає "своїм" - вихідцям з Донбасу, які тягнуть за собою своїх земляків. В результаті Київ чекає чергова хвиля "нових столичних" зі сходу України, пише журнал "Корреспондент".

Янукович не просто прийшов у владу, а став на п'ять років главою держави і узяв у свої руки, за допомогою підконтрольної йому парламентської більшості, не тільки виконавчу, але й законодавчу владу. Все це, з одного боку, робить затребуваним велику кількість "своїх" кадрів, яких потрібно розставити на ключові посади, а з іншого - дає цим людям відчуття стабільності, необхідне для того, щоб залишити рідні пенати і перебратися в столицю, пише видання.

Як розповіла Юлія Ольшевська, рієлтор агентства нерухомості NAI Pickard, вже зараз спостерігається сплеск попиту на оренду житла з боку гостей зі сходу України. Паралельно активізувався і інтерес цієї категорії до покупки столичних квартир, причому середнього і вищого рівня - вартістю від 1 млн грн і вище. За спостереженнями рієлтора, "східних" людей цікавлять, перш за все, центральні райони Києва. "Також інтерес у таких покупців викликає Оболонь", - говорить Ольшевська і наголошує: йдеться про Оболонську набережну (там прописаний Янукович).

Ольшевська вважає, що пік купівельної активності "донецьких" припаде на літній період. За її словами, ціни на той момент дещо піднімуться, спровоковані цим попитом, але буму, який пережила столиця в 2004-му під час першої "донецької" хвилі, коли вартість квартири за день могла підвищуватися в рази, не буде.

Адже для дончан завжди була характерна деяка клановість, відзначає видання. Владислав Лук’янов, нардеп-регіонал, говорить, що коли в 2006 році він отримав депутатський значок, то перевіз за собою до Києва чотирьох перевірених помічників, з якими працював ще в Донецьку. Хоча знімати житло для них йому не довелося, вони, мовляв, самі вирішили квартирне питання. "Але я прагну їм допомагати фінансово", - додає Лук’янов.

Процес наповнення серця української влади донбасівською кров'ю дійсно вже пішов. У нинішньому складі Кабміну з майже 137 міністрів та їхніх заступників восьмеро народилися і жили в Луганську, 15 робили те саме в Донецьку, а ще восьмеро зобов'язані донбасівському регіону кар'єрою. Таким чином, 23% чиновників вищої ланки в нинішньому уряді - фактично кожен четвертий - тим або іншим чином пов'язані з батьківщиною нинішнього глави держави. І лише вищими посадами ця картина не обмежується, а продовжується далі по ланцюжку, до менш значущих постів.

Бютівець Андрій Шкіль каже, що така кадрова політика - показник невисокого рівня розвитку держави. "Це нормально, наприклад, для Казахстану, але не для України", - упевнений він.

Представники Партії регіонів вельми неохоче визнають факт напливу побратимів по регіону. Щоправда, коли озвучити прізвища і цифри, розводять руками: ну а що робити? "Це тому, що в Донецькій області проживає 5 млн людей, а у Волинській - мільйон. Звичайно, в Донецькій і вибір більший", - прокоментував ситуацію Володимир Макеєнко, депутат-регіонал.

Дивлячись на цю ситуацію з боку, відомий німецький політолог Олександр Рар каже, що влада така штука, в якій потрібні свої люди. Так вважають в принципі у всьому світі. Проте у випадку з Януковичем є одне "але". "Команді президента доведеться проводити реформи, причому зовсім непопулярні", - переконаний політолог. Саме тому, щоб розширити відповідальність, до складу уряду потрібно взяти хоч би пару представників західних областей.

Ту саму думку, але відвертіше, висловив депутат-нунсівець Володимир Ар’єв. Мовляв, результатом такої кадрової політики може стати те, що Київ і західна частина країни взагалі не приймуть нову владу.

Читайте також:

Третина нового Кабміну - уродженці Донбасу та Росії

На Донбасі зросла популярність української мови

Донбас привітав "високодуховного" Януковича з перемогою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: