Київ натякнув, що не бажає об'єднання Молдови з Румунією

В МЗС України наголосили, що будь-які зміни кордонів в Європі, якими б мотивами вони не обгрунтовувалися, можуть призвести виключно до дестабілізації і до абсолютно непрогнозованих наслідків.

Україна зацікавлена у збереженні суверенітету і територіальної цілісності Молдови, зазначають у Міністерстві закордонних справ України.

"Україна була, є і буде країною, повністю зацікавленою у збереженні суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдови", - сказав директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин.

За його словами, в цьому у Києві бачать гарантію миру і стабільності в регіоні, а будь-які зміни кордонів в Європі, якими б мотивами вони не обгрунтовувалися, "можуть призвести виключно до дестабілізації і до абсолютно непрогнозованих наслідків у всій архітектурі європейської безпеки".

Він підкреслив, що на сьогоднішній день, коли в Астані розпочав роботу саміт ОБСЄ, як ніколи важливо, аби усі держави, що входять до ОБСЄ, підтвердили свою відданість принципам територіальної цілісності кордонів на континенті.

"У зв'язку з цим будь-які заяви, з чийого боку вони б не лунали, про можливу, навіть у віддаленій перспективі, децентралізацію Молдови і переміщення кордонів в ту або іншу сторону, нічого, окрім занепокоєння і подиву, в української сторони не викликають", - сказав Волошин.

Він резюмував, що успіх євроінтеграції України залежить від неї самої, і допомагати у цьому процесі шляхом штучного зсуву кордонів Євросоюзу на схід не потрібно.

Раніше, президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни в найближчих 25 років. Окрім цього він зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшов би у такому разі по Дністру, при цьому в України б з'явилася сильна стимул-реакція для подальшої демократизації і інтеграції в ЄС.

Читайте також:

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

Україні не вистачає грошей на безвізовий режим з ЄС

Румунія зізналась, що її не влаштовує російський флот у Криму

На Буковині десятки тисяч осіб мають румунські паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: