Київ не може гарантувати синхронної роботи ГТС

Україна не гарантує синхронної роботи своєї газотранспортної системи з ГТС Росії і Євросоюзу, але гарантує безперебійний транзит російського газу ЄС.

Україна не може гарантувати синхронну роботу своєї газотранспортної системи з ГТС Росії і Євросоюзу під час транзиту російського газу до Європи, йдеться в прес-релізі "Нафтогаз України".

Раніше прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський повідомив, що Україна попри припинення постачань газу з боку РФ, продовжує забезпечувати транзит палива до Європи в повному обсязі.

НАК "Нафтогаз України" гарантує безперебійний і безаварійний транзит російського газу європейським споживачам виключно в обсягах існуючих домовленостей, які виходять з передконтрактного переговорного процесу. В той же час, відсутність додаткової угоди про транспортування російського газу територією України не дозволяє компанії визначити умови розрахунків за послуги з транзиту, провести митне декларування обсягів транзиту країнам-імпортерам, гарантувати синхронну роботу ГТС України Росії і країн ЄС", - йдеться в повідомленні.

"Нафтогаз України" підкреслює виконання всіх фінансових зобов'язань перед ВАТ "Газпром". Компанією в повному обсязі були перераховані афільовані з "Газпромом" компанії "Росукренерго АГ" кошти за газ, спожитий протягом 2008 року. Таким чином, на початок 2009 року НАК "Нафтогаз України" не має заборгованості перед контрагентами", - йдеться в повідомленні.

Раніше Україна перерахувала швейцарському трейдеру "Росукренерго" 1,5 мільярда доларів в рахунок погашення боргу. "Нафтогаз" також підтвердив припинення "Газпромом" постачань газу на українську територію.

"Для забезпечення внутрішніх потреб зараз проводиться підйом газу з підземних газосховищ в обсязі 200 мільйонів кубометрів на добу і використовується газ власного видобування обсягом 58 мільйонів кубометрів на добу. Всі споживачі України повністю забезпечені", - йдеться в повідомленні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: