Київ не зможуть забезпечити якісною питною водою

Киянам доведеться пити воду, яка не відповідає стандартам МОЗ. На її очищення немає потрібних коштів.

"Київводоканал" заявив про неможливість поставки питної води відповідно до введених Міністерством охорони здоров'я санітарних норм та гігієнічних вимог.

Як повідомила представник компанії Вікторія Гармаш, з 19 серпня МОЗ затвердив нові стандарти на питну воду, за якими до якості води висунуто більш жорсткі вимоги.

"Треба сказати, що за деякими показниками наші очисні споруди не в змозі подавати воду, яка б відповідала цим стандартам", - сказала Гармаш.

Вона зазначила, що очисні споруди "Київводоканалу", які проектувалися 50-60 років тому, були розраховані на іншу якість води у водозаборах, тому сьогодні не можуть забезпечити гарантовану якість води, яку поставляють киянам, за деякими нововведеними показниками.

Гармаш акцентувала увагу на необхідності модернізації очисних споруд "Київводоканалу".

"Без виділення необхідних коштів, без - у першу чергу - реконструкції водопровідних станцій міста Києва, артезіанського водопроводу, артезіанських станцій говорити про можливості поставки киянам якісної питної води неможливо", - підкреслила вона.

Гарман не змогла назвати точну суму, необхідну для такої реконструкції, але зазначила, що ця сума обчислюється мільйонами гривень.

Зазначимо, що водопостачання Києва здійснюється з 3 джерел: поверхневих водозаборів Дніпра, Десни й підземних артезіанських свердловин. Щодня Київ споживає до одного мільйону кубометрів води.

Читайте також:

Депутати підтримали підвищення цін і тарифів ЖКГ

Спека та водорості перетворюють Дніпро на болото

Київські бювети будуть платними

Вода і тепло в Україні подорожчають на чверть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: