Київ оголосить конкурс на будівництво ядерного заводу

Ющенко доручив Тимошенко до кінця року оголосити конкурс на будівництво в Україні заводу з виробництва ядерного палива.

Президент Віктор Ющенко доручив уряду опрацювати питання про будівництво в країні заводу з виробництва ядерного палива на конкурсній основі.

Відповідне доручення міститься в рішенні Ради нацбезпеки та оборони, введеного в дію указом глави держави від 27 серпня "Про розвиток ринків паливно-енергетичних ресурсів в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року".

Необхідність будівництва заводу обумовлена потребою в оптимальному розв'язанні проблеми забезпечення атомних електростанцій України ядерним паливом на довгостроковий період. Як відомо, наразі в країні працюють чотири АЕС – Запорізька, Південноукраїнська, Рівненська та Хмельницька.

Україна видобуває уран, проте не має потужностей для його збагачення. Все ядерне паливо для українських АЕС надходить від російської компанії ТВЕЛ, термін угоди з якою закінчується в 2010 році.

Окрім будівництва власного заводу, Київ також має на меті домовитися з Росією про спільну розвідку, видобуток та переробку уранових руд. Таке доручення уряду також міститься в рішенні РНБО.

Читайте також:

Ющенко: нас не залякати російською зброєю

Росія збудує в Україні ядерний завод

МНС влаштовуватиме у Чорнобилі "сафарі"

На дні Байкалу знайшли паливо майбутнього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: