Київ попросив ЄС не принижувати українців при видачі віз

Україна закликала Європу полегшити процес видачі віз та припинити принизливе ставлення до громадян України, яке спостерігається при цьому.

Україна попросила Євросоюз полегшити процедуру отримання віз українцями та припинити принизливе ставлення до українських громадян з боку дипломатичних установ ЄС.

Про це йшлося на засіданні спільного комітету експертів з реалізації угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, повідомили у вітчизняному Міністерстві закордонних справ.

За наявною інформацією, в ході засідання українська делегація внесла "обґрунтовані пропозиції" щодо додаткових заходів, які має здійснити сторона ЄС для того, щоб громадяни України змогли повною мірою скористатися перевагами угоди.

"Зокрема, Україна закликала держави-члени ЄС неухильно забезпечувати прямий доступ наших громадян до консульських установ з метою отримання візи, виключити випадки необґрунтованих відмов у видачі віз, суттєво збільшити відсоток багаторазових віз, що видаються нашим громадянам", - сказано у повідомленні.

Крім того, Україна попросила "провести роботу з персоналом консульств з метою уникнення випадків зухвалого та принизливого ставлення до українських громадян, а також припинити практику необґрунтованої вимоги консульськими установами держав-членів ЄС додаткових супровідних документів для оформлення віз громадянами України".

"Сторони домовилися продовжити діалог з питання внесення змін та доповнень до Угоди про спрощення оформлення віз", - додали в МЗС.

Нагадаємо, напередодні Євросоюз передав Україні список вимог, виконання яких необхідне для надання безвізового режиму.

Серед них низка реформ, зокрема, енергетичних, а також ратифікація конвенції про захист персональних даних, реформування системи виробництва закордонних паспортів, припинення видачу закордонних паспортів старого зразка (видаються громадянам, що звернулися в диппредставництва України за кордоном).

В разі виконання вимог, Україна може отримати дорожню карту щодо безвізового режиму з ЄС вже восени 2010 року.

Читайте також:

ЄС передав Україні список з вимогами для скасування візового режиму

МЗС просить 8 мільйонів гривень на біометричні закордонні паспорти

Шенгенські візи для українців подешевшають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: