Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Київ та ОРДЛО обміняються новими списками для обміну полоненими

Але наразі ще невідомо, чиї прізвища будуть представлені з обох сторін.

На 18 січня заплановано зустріч, під час якої українська сторона і представники бойовиків Донбасу планують обмінятися новими списками на обмін полоненими та інформацією відносно тих, хто залишився у неволі, розповіла в інтерв'ю "112 Україна" уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська.

За її словами, попередній список обговорювався майже півтора року. Однак завдяки проведеній роботі на батьківщину змогли повернутися 74 українця. Наразі відбувається підготовка нових списків, які обидві сторони продемонструють одна одній вже зовсім скоро.

"Після цього почнуться переговори щодо наступного етапу. Я дуже сподіваюся, що він буде набагато швидшим, оскільки більшість процедур ми вже проговорили і пропрацювали минулого разу, - зазначила омбудсмен.

Вона також розповіла, що наразі невідомо, кого саме вимагатимуть видати бойовики.

"А інформація, за кого буде боротися Україна, у мене, звісно, є. Україна спочатку розшукувала понад 94 особи. На жаль, були звільнені в рамках останньої процедури лише 74 з них. Це означає, що щонайменше 20 перебувають на непідконтрольній території. І список тих, за кого ми боротимемося, напевно, буде навіть більшим", – сказала Лутковська.

Також вона наголосила, що пункт мінських угод щодо обміну полоненими стосувався лише тих, хто був пов'язаний із конфліктом на Донбасі. Тому не йтиметься про видачу бойовикам фігурантів одеської "справи 2 травня" чи когось ще.

Нагадаємо, сьогодні ж Лутковська розповіла про свої відносини із омбудсменом з РФ. Під час розмови вона зазначила, що наразі на території сусідньої держави ув'язнено або утримується під вартою понад п'ять тис. українців.

ВідеоІрина Геращенко розповіла подробиці обміну заручниками та про можливі нові обміни

Віце-спікера парламенту розповіла, які труднощі спіткали українців під час перемовин, як відреагували українські воїни на звільнення, та пообіцяла боротися за звільнення всіх українських заручників.

Ірина Геращенко розповіла подробиці обміну заручниками та про можливі нові обміни

Залиште свій коментар

Вибір редакції