Російські ЗМІ: Київ віддає газотранспортну систему США

Російське видання "Известия" висловлює думку, що Київ збирається віддати свою газотранспортну систему США.


Київ збирається віддати свою газотранспортну систему США, повідомляє російське видання "Известия" з посиланням на текст "Хартії про стратегічне партнерство", яку підписали в грудні Володимир Огризко та держсекретар США Кондоліза Райс. У документі, зокрема, сказано, що тепер саме Вашингтон допомагатиме модернізувати сильно зношені українські газопроводи.

Тим часом США вже назвали "безглуздими" твердження, що в газовому конфлікті з Росією Україна діє за вказівкою Вашингтона. Про це заявив офіційний представник Держдепартаменту Шон Маккормак, коментуючи висловлювання заступника голови правління "Газпрому" Олександра Мєдвєдєва.

Представник "Газпрому", спілкуючись 13 січня з журналістами, передбачив, що дії України "диригуються" з іншої країни. При цьому Мєдвєдєв назвав "неймовірними" дії України. "Виникає враження, що весь цей мюзикл, який відбувається в Україні, диригується зовсім з іншої країни", - відзначив він, згадавши підписану між Україною і США в грудні Хартію про стратегічне партнерство.

В той же час, Мєдвєдєв ухилився від відповіді на пряме питання про те, чи вважає він, що Київ діє за інструкцією Вашингтона. "Я не політик, а бізнесмен", - сказав він.

Маккормак нагадав, що домовленість про відновлення постачань російського газу через українську територію була досягнута за посередництва Чехії як країни, головуючої в ЄС. "Ми були стороннім спостерігачем під час цих дискусій, - продовжив представник держдепартаменту. - І якщо ви поглянете на наші заяви і наші дії, то це був лише заклик до врегулювання проблеми на комерційних умовах".

США, за його словами, також закликали до того, аби будь-яка досягнута домовленість була "транспарентною, аби інші самі могли побачити, що вона із себе вдає. "От і все", - підсумував Маккормак позицію США в цьому питанні.

Поспішна заява Держдепу США, яка спростовує підозру про особливу роль США в конфлікті, навпаки може бути зайвим підтвердженням планам Вашингтона для чергового марш-кидка з Америки "на захист демократії". Можливо, саме цим пояснюється і сміливість Києва, який всупереч підписаним документам не пустив у вівторок представників ЄС і "Газпрому" ні в центральну диспетчерську "Нафтогазу", ні на підземні сховища, вважають "Известия".

Читайте також:
Європа сидить без газу: "Газпром" і "Нафтогаз" сваряться
Міжнародні спостерігачі кажуть, що Україна блокує газ до Європи
Україна вимагає в Росії більше 100 мільйонів кубів газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: