Київ є найбільшим в країні боржником за газ

У "Нафтогазі" заявили, що вперше за всю історію незалежності України найбільшим боржником за спожитий газ є Київ.

Київ на сьогодні вперше з 1991 року став найбільшим боржником за спожитий підприємствами теплокомуненерго природний газ.

Про це повідомив виконувач обов’язків голови правління НАК “Нафтогаз України” Ігор Діденко в інтерв’ю тижневику “Дзеркало тижня” (№ 6 від 21-27 лютого 2009 року).

Він зазначив, що регулярні попередження газопостачальних компаній про відключення газу підприємствам теплокомуненерго, на жаль, не дають належного ефекту. Цей захід не стимулює підвищення рівня оплати, і на сьогодні спостерігається тільки збільшення заборгованості, яка перевищує вже 4,5 млрд. грн. і продовжує зростати.

“Найбільшим боржником уперше за всю історію незалежної України став Київ. З 1 листопада АЕК “Київенерго” узагалі не розраховується з ДК “Газ України””, - сказав Діденко. За його інформацією, борг столиці на сьогодні перевищив 1,1 млрд. грн. і продовжує збільшуватися.

Не краща ситуація і на Сході України, де заборгованість підприємств ТКЕ вже наближається до півмільярдної позначки.

Наразі юристи НАКу відпрацьовують усі можливі правові варіанти стягнення боргів. В іншому разі, зауважив Діденко, в компанії знову можуть виникнути проблеми з акумулюванням коштів для розрахунків із “Газпромом”, а залучати кредити сьогодні досить складно.

Крім того, в “Нафтогазі” вважають, що накопичення заборгованості за спожитий газ підприємствами комунальної теплоенергетики є загальнонаціональною проблемою і може призвести до негативних наслідків в економіці країни загалом.

19 лютого НАК "Нафтогаз України" заявила, що загальна заборгованість підприємств ТКЕ за газ становить 4,567 млрд. грн. і продовжує зростати. Понад 1,127 млрд. грн. заборгувала компанії за 2008-9 рр. АЕК "Київенерго" (розрахунки за теплопостачання населенню з 01.11.2008 р. - 0%).

Читайте також:

"Нафтогаз" передав "газові" угоди ГПУ

Борг "Нафтогазу" складає менше мільярда доларів

Україна просить ЄС оплатити технічний газ для транзиту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: