Київ закликав Москву відкривати українські школи в Росії

Українською стороною було порушено питання щодо створення умов для забезпечення освітянських потреб українців у Росії.

Керівники зовнішньополітичних відомств України та Росії Володимир Хандогій та Сергій Лавров під час переговорів у Харкові обговорили проблему доступу до освіти рідною мовою для українців, що мешкають у Росії.

Як повідомляє прес-служба МЗС, у контексті обговорення сучасного стану українсько-російського гуманітарного співробітництва українською стороною було порушено питання щодо створення умов для забезпечення освітянських потреб української національної меншини в Росії.

Крім того, під час переговорів сторони обговорили широке коло питань українсько-російського співробітництва у політичній, економічній та гуманітарній сферах, а також міжнародну та регіональну проблематику.

Нагадаємо, за даними Секретаріату президента України, у Росії при офіційній кількості 2,9 млн українців лише 205 людей вивчають українську мову в школах, і всього 100 людей - факультативно.

При цьому в Україні серед 8,3 млн росіян російською мовою в навчальних закладах навчаються близько 2 млн людей, факультативно мову вивчають ще 165 тисяч.

Читайте також:

ПР вимагає покарати Тимошенко за заборону російської мови

75% дошкільнят у Донецькій області україномовні

Донецьк відмовився робити російську мову державною

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: